usnkrajina: 25-09-2024 | 08:19 | Kategorija: Atletika, Drugi, Sport

ATLETSKI KLUB KRAJIŠNIK NA MITINGU U MARIBORU: Osvojili dvije srebrne i jednu brončanu medalju

Takmičari Atletskog kluba Krajišnik iz Velike Kladuše bo­ra­vili su u Mariboru (Slove­nija) gdje su uzeli učešće na održanom Međunarodnom atletskom mitingu , koji je organizirao Atletski klub “Poljane” Maribor. Kao i na predhodnim takmičenjima u ovoj godini takmkčari AK Krajišnik ostvarili su odli­čne rezultate. Osvojene su dvije srebrene i jedna bronzana medalja.

U utrci na 600 metara u kategoriji takmičara do 12. godina drugo mjesto i srebrenu medalju osvojio je Eldar Zahirović, sa šest stotinka zaostatka za prvoplasiranim. Osvojena me­da­lja u Mariboru za AK Kra­jišnik je prva medalja osvojena u ovom gradu koji je za takmičare Krajišnika bio jedini preostali grad u kojem AK Krajišnik nije osvajao medalje.

Na­kon prve medalje odli­čan nastup upisala je i Farah Abdić u ko­nku­re­nciji takmičarki U-16. U discipline 600 metara istr­čala je svoj novi lični record (1:42,38), što joj je u jakoj konkurenciji bilo dovoljno za osvajanje trećeg mjesta i bronzane medalje. Sa ovim rezultatom i novim bodo­vima Farah Abdić približila se brojci od 800 bo­dova po Svjetskim atletskim tablicama.

Drugo mjesto i srebrenu medalju AK Krajišnik osvojio je u ekipnom nastupu u disciplini 4×100 metara mješovito. Do ovog velikog rezultata AK Krajišnik došao je u sastavu Mirza Tabaković, Eldar Zahirović, Una Karajić i Ajna Kekić. Trener Velimir Zahirović, zadovoljan je nastupom takmičara iz Velike Kla­duše na ovom masovnom i kva­litetnom atletskom mitingu.