usnkrajina: 27-09-2024 | 09:28 | Kategorija: Karate, Sport

NA MEĐUNARODNOM TURNIRU U PRIJEDORU: Nove medalje za karatiste iz Velike Kladuše

U Prijedoru je, u vikendu iza nas, održan Međunarodni karate ”Shodan Kup”. Na ovom takmičenju nastupila su 34 kluba iz pet država sa ukupno 441 takmičara.

Tri kluba iz Velike Kladuše, KK Regeneracija, KK Fudokan i KBV Tigar ostvarili su zapažen rezultat vrativši se sa 43 medalje, od kojih je 17 zlatnih, sedam srebrenih i 19 brončanih.

KK ”Regeneracija” učestovovala  je sa sedam takmičara, a osvojila ukupno 19 medalja, 10 zlatnih, 3 srebrne i 6 bronzanih. Pored osvojenih medalja, takmičar Elmin Miskić proglašen je za najuspješnijeg takmičara turnira, a ukupno četiri takmičara iz Regeneracije našli su se u Top 10  takmičara ovog turnira.
Prvo mjesto u Top 10 zauzeo je Elmin Miskić, drugo mjesto Aris Beganović, četvrto mjesto Danis Pajazetović, šesto mjesto Adnan Šakinović.

Karate klub ”Fudokan” predstavio se sa manjim brojem takmičara koji su uspjeli osvojiti ukupno četiri medalje od kojih dvije zlatne, jednu srebrenu i jednu bronzanu. Prva mjesta i zlatne medalje u svojim kategorijama osvojile su Amila Alibašić i Amel Šabanagić. Drugo mjesto i srebrenu medalju osvojila je Amila Alibašić, dok je treće mjesto i bronzanu medalju osvojio Din Salkić.

KBV ”Tigar” predstavio se sa 14 takmičara. Odličnim nastupima osvojeno je ukupno 20 medalja od kojih pet zlatnih, tri srebrene i 12 bronzanih. Takmičarka ovog kluba Ema Ibričić našla su Top 10 takmičara turnira. Treneri sva tri kluba zadovoljni su nastupom svojih takmičara na ovom kvalitetnom turniru.
Ovog vikenda u Velikoj Kladuši u organizaciji KK Regeneracija održat će se 20. turnir “TROFEJ VELIKE KLADUŠE 2024” na kojem se očekuje učešće velikog broja klubova iz BiH i regiona.