PRVA NOGOMETNA LIGA FBiH: Jedinstvo na svom terenu bez izborenog kornera poraženo od Goražda

Objavljeno: 20-10-2023 | 08:06

Prvoligaši su odigrali susrete 10. kola. U osam odigranih susreta pet puta su slavili domaćini, jedan susret završen je neriješenim rezultatom dok su gosti slavili u dva susreta. U subotu je odigrano šest susreta. OFK “Gradina “ je ugostila hadžićki Radnik, u 75. minuti Hasić je doveo domaće u prednost 1:0. U Gradačcu domaća NK “Zvijezda” je ugostila najprijatnije iznenađenje olovsku Stupčanicu koja je u 25. minuti golom najboljeg strijelaca Mehanovića povela 0:1, a, u 47. minuti Alić je  povećava na 0:2. U Maglaju je FK “SimmBau” ugostio zenički Čelik, u 3. minuti Isaković j pogodio vlastitu mrežu za vođstvo domaćih,1:0,  a Vazda je u 33.  povećao na 2:0.Petoplasirana banovićka Budućnost za rivala je imala sastav FK “Mladost” . Sijamija je u 22. minuti doveo Mladost u vodstvo 0:1, u 44. minuti Trumić je poravnao na 1:1 i u 90+1 postigao pobjedonosni gol 2:1.

Lider na tabeli tuzlanska Sloboda ugostila je debitante u Prvoj ligi FBiH, FK “Gornji Rahić”. Delić je u 32. minuti doveo lidere u prednost,1:0, da bi Čivić u 49. povećao vođstvo Tuzlaka na 2:0.Kakanjski Rudar je za protivnika imao  gračaničko Bratstvo koje je u 25. minuti autogolom Tukića došlo u prednost, 0:1, pet minuta prije kraja utakmice Čehajiić je postavio konačnih 1:1. U nedjelju su odigrana i dva preostala susreta 10. kola. U Tešnju domaći TOŠK je ugostio Tomislav koji je u 61. minuti golom Ćerdića poveo 0:1.   U 78. minuti N.Šiško  je povećao na 0:2, Marmat je u 81. smanjio na 1:2 , da bi B. Šiško u 83. minuti postavio konačnih 1:3.

Bihaćko Jedinstvo dočekalo je Goražde. Nakon poraza u 9. kolu od fenjeraša Mladosti, nogometaši su poraženi i od gostiju iz Goražda rezultatom 0:2. Prvo je za vodstvo Goražda u 28. minuti pogodio Jamaković, a pobjedu je u 64. minuti ovjerio Harambašić za konačnih 0:2.

JEDINSTVO: Bilić Alibegović , Stojnić (46. Dizdarić), Džaferović (46. Hadrović), Kurić (89. Kojić), Hadžikadunić (46. Jaćimović), Zarić (46. Imamagić), Alagić , Guskić , Hadrović (K) ,Bakić.

GORAŽDE:  Čalaković, Alić (75. Hrustanbegović), Mašić (82. Haznadar), Dučić (K) , Konjalić , Behram (88. Mujezinović),  Jamaković , Karalić , Hukara , Harambašić , Tatar.

U prvoj minuti susreta u Bihaću domaćin  traži jedanaesterac nakon starta Hukare nad Hadžikadunićem, ali sudija se nije oglasio.Peti minut donio je gužvu pred golom Jedinstva nakon kornera, ali se rezultat nije promijenio. Jedinstvo je bilo nešto bolji protivnik u prvih petnaestak minuta, ali nisu uspjeli postići pogodak za vodstvo. Hurić je probao u 26. minuti, ali lopta je otišla preko gola. Prvi gol na utakmici u Bihaću viđen je u 30. minuti. Jamaković je iskoristio nevjerovatnu grešku golmana domaće ekipe i postigao je gol. Na otvaranju drugog poluvremena u samo pet minuta Jamaković je čak dva puta tražio penal, ali nije ga dobio.

Drugi gol Goražde u 64. minuti postigao je Harambašić nakon kornera za 0:2, što je bio i krajnji rezultat ovog susreta. Zanimljiv podatak je da domaćin u 90 minuta susreta nije izborio niti jedan korner u svoju korist. Kriza u bihaćkom prvoligašu se nastavlja, redaju se poraz za porazom, te je sve češće i glasnije negodovanje publike i navijača. Jedinstvo je sa dvije pobjede , dva remija i šest poraza na 14 poziciji. Ekipa je dala najmanje , a primila najviše golova sa čim ljubitelji ovog kluba opravdano nisu zadovoljni. U narednom kolu Jedinstvo putuje kod debitanta u Prvoj ligi ekipi Gornjih Rahića. Koliko uzdrmano Jedinstvo će uspjeti da napravi protiv stabilne i motivirane ekipe Gornjih Rahića ostaje da se vidi. Susret se igra u subotu, 21. oktobra sa početkom u 14 sati i 30 minuta.

U 10. kolu postignuti su rezultati: Jedinstvo – Goražde 0:2, Rudar – Bratstvo 1:1, Tošk – Tomislav 1:3, SimmBau – Čelik 2:0, Sloboda – Gorni Rahići 2:0, Budućnost – Mladost 2:1, Gradina – Radnik 1:0, Zvijezda – Stupčanica0:2.