usnkrajina: 21-10-2024 | 09:32 | Kategorija: Nogomet, Sport

LEŠINARI OPSJEDNUTI ZLOČINCEM: Golman gostiju tražio prekid utakmice

U derbiju 10. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine nogometaši Borca su u Banjoj Luci pobijedili Željezničar sa 1:0. Strijelac je bio Kvržić u 37. minuti. Utakmica nije obilovala prilikama, iako su obje ekipe igrače napadački. Željezničar je imao veći posjed lopte, posebno u drugom dijelu, ali uprkos tome nije uspijevao doći do ozbiljnije prilike.

No, i ovoga puta nije prošlo bez skandala na tribinama. naime, sredinom prvog poluvremena navijači Borca, “Lešinari”, počeli su skandirati ime ratnog zločinca Ratka Mladića.

Iako je skandiranje bilo toliko glasno da se na momente čulo u direktnom TV prijenosu, to, ipak, “nije čuo” sudija Mateo Musa iz Čitluka.

Golman Željezničara Vedad Muftić je nakon skandiranja navijača Borca raširio ruke i tražio od sudije Muse da prekine utakmicu.

No, Musa nije obraćao pažnju i nastavio je sa utakmicom kao da se ništa nije dogodilo.

Inače, Musa je u posljednji trenutak uskočio kao prvi arbitar meča u Banjoj Luci i to umjesto Mirze Kazlagića iz Cazina.

Sa druge strane NFSBiH je Mirzu Kazlagića delegirao da sudi drugi derbi kola između Sarajeva i Veleža

Ovome dodajmo da su utakmice u WWin ligi znale da se prekidaju zbog pojavljivanja zastava sa ljiljanima, a klubovi su i kažnjavani između ostalog, zbog podrške generalu Izetu Naniću.

Nažalost, skandiranja ratnim zločincima kao što je Rako Mladić se očigledno toleriraju na bh. stadionima.

Da se situacija nije promijenila pokazala je i posljednja situacija iz Banja Luke i reakcije Matea Muse.

Očigledno sudija iz Čitluka nije vidio ništa sporno u skandiranju “Lešinara”.

Objavio: usn krajina