20/05/2024

KOŠARKA A 1 LIGA – SJEVER: Željo nakon produžetaka savladao posljednjeplasiranu ekipu Živinica

Objavljeno: 23-02-2024 | 09:05

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 13. kola u A- 1 Košarkaškoj ligi – grupa Sjever. Odigrane su tri utakmice. Sva tri susreta završena su pobjedom domaćih ekipa. Gradina je slavila na svom terenu protiv Brčko distrikta, a uspješna je bila i ekipa Basketa protiv tuzlanske Slobode 2.

Zanimljiv i do kraja neizvjestan susret odigran je u Bihaću gdje je domaći Željo 1971 nakon produžetaka slavio pobjedu rezultatom 93:89, poluvrijeme 48:38, po četvrtinama 13:21, 35:17, 13:28, 32:23.

KK ŽELJO: Ramić (2), Mahmutović (2), Jenkins (31), Ali Ross (19), Radun (25), Trninić (6), Selmanović (7), Halkić, Delić, Čavkić, Ćatović, Ćenanović. Trener: Bahrija Kosatica.

KK ŽIVINICE: Dedajić (28), Narančić (22), Haličević (13), Hrnjić (9), Kasumović (10), Hadžimuratović (7), Harbaš, Dizdarević. Trener: Mirza Memić.

Iako je ekipa Želje prije susreta bila blagi favorit gosti iz Živinica su se pokazali kao odličan protivnik. Prvu četvrtinu bolje su otvorili gosti koji su istu dobili u svoju korist rezultatom 13:21. U drugoj četvrtini puno konkretnija i ozbiljnija igra Želje rezultirala je pobjedom sa visokih 18 pogodaka razlike rezultatom 35:17. Bišćani su se na najbolji način vratili u utakmicu te na poluvrijeme otišli sa 10 koševa prednosti rezultatom 48:38.

I kada se očekivalo da Željo u drugom poluvremenu nastavi sa dominacijom, desio se ogroman pad u igri, što su gosti iskoristili te treću četvertinu dobili u svoju korist rezultatom 13:28. Posljednju četvrtinu gosti su bolje otvorili, ali su Bišćani uspjeli sustići prednost gostiju te u posljednjim sekundama postići pogodak za neriješen rezultat. U petominutnom produžetku Željo je bio konkretniji i uspio je smoći snage da ostvari važnu pobjedu  sa kojom su izabranici Bahrije Kosatice izborili plasman u pley off takmičenje koje starta 16. marta 2024. godine. Najviše pogodaka za Želju postigao je Jenkins 31, iako se mora istaknuti odlična igra Raduna, koji se nakon povrede vratio odličnim nastupom te je po mnogima i prvo ime ovog susreta.

Rezultati 13. kolo: BIHAĆ: Željo 1971 – Živinice 93:89, ŽIVINICE: Basket – Sloboda 2 83:81, BRČKO: Gradina – Brčko distrikt 114:89.

U 14. kolu sastaju se: ŽIVINICE: Basket – Željo 1971, SREBRENIK: Gradina – Živinice, BRČKO: Brčko distrikt – Sloboda 2.