usnkrajina: 16-12-2022 | 10:50 | Kategorija: Sport

KOŠARKA: KK Željo 1971  – KK Gradina Madi 99:78 (54:40)

Košarkaši u A-1 ligi FBiH Grupa Sjever proteklog vikenda odigrali su susret 6. kola takmičenja.

Odigrana su četiri susreta. U tri susreta slavili su domaćini , dok su u jednom susretu slavili gostujući košarkaši. Vodeći Orlovik nastavio je svoj odličan niz, te je i u okviru 6. kola slavio pobjedu. Ovog puta slavili su na gostovanju kod ekipe Sloboda 2 u Tuzli, te su ostali jedina ekipa sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem takmičenju.

Uvjerljivu i zasluženu pobjedu u derbiju začelja ostvarili su košarkaši Želje 1971 iz Bihaća. Bišćani su pred svojom publikom slavili protiv ekipe Gradina Madi rezultatom 99:78, poluvrijeme 54:40, po četvrtinama 23:24,31:16,15:25,30:13.

KK ŽELJO: Selmanović (11), D. Mahmutović (29), Jekson (18), Halkić (12), Dragolj (24), Kapić (2), T. Mahmutović, Ćehić, Dulić (3), Ćatović, Duragović, Jahić.

KK GRADINA MADI: Hotić (11), Begić (11), Bešo (19), Huskić (9), Deljkić (18), Turković, Kahrović, Zaimović, Pezer.

Pravi košarkaški derbi, ali donjeg dijela tabele ponudio je dosta dinamičnu utakmicu. U prvoj četvrtini igralo se dosta izjednačeno, te je sa pola koša razlike pobjedu odnijela gostujuća ekipa. U drugoj četvrtini Bišćani se bude, te uspijevaju drugu četvrtinu dobiti u svoju korist sa 15 poena razlike rezultatom 31:16, te na odmor otići sa prednošću od 14 pogodaka rezultatom 54:40. U drugom dijelu, tačnije u trećoj četvrtini gosti pružaju nešto čvršći otpor razigranim Bišćanima te treću četvrtinu dobivaju u svoju korist rezultatom 15:25. U posljednji period igre Željo ulazi puno konkretnije i organizovanije te uspijeva deklasirati goste završivši posljednju četvrtinu sa 17 pogodaka razlike rezultatom 30:13, što im je bilo dovoljno da ostvare zasluženu i uvjerljivu pobjedu u ovom susretu sa 11 poena razlike rezultatom 99:78.

Najbolji u redovima domaćina ovog puta bio je raspoloženi Denis Mahmutović sa postignutih 29 pogodaka, te Dragolj koji je ubacio 24 pogotka. U redovima gostiju bolji od ostalih bio je Bešo koji je ubacio 19 pogodaka.  Bišćani su se pobjedom pomjerili na petu poziciju prvenstvene tabele i motivirani odlaze na utakmicu posljednjeg kola prvog dijela prvenstva kod ekipe Živinice. Očekuje se odlična košarkaška predstava u kojoj obje ekipe najavljuju dobru igru i sigurnu pobjedu. Nakon utakmica 7. kola košarkaši idu na zimsku pauzu, a prvenstvo se nastavlja 21. januara kada su na rasporedu susreti 8. kola.

U 6. kolu postignuti su rezultati: BIHAĆ: Željo 1971-Gradina Madi 99:78, TUZLA: Student – Brčko 95:73, TUZLA: Sloboda 2 – Orlovik 80:93, SREBRENIK: Gradina – Živinice 97:95.

U 7. kolu sastaju se: ŽIVINICE: Živinice – Željo 1971,  TEŠANJ: Gradina Madi – Student, ŽEPČE: Orlovik – Gradina (S), BRČKO: Brčko – Sloboda 2.