27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

PREMIJER RUKOMETNA LIGA BOSNE I HERCEGOVINE: Domaći poraz rukometašica Krajine

Objavljeno: 15-12-2023 | 08:45

Rukometašice u Premijer ligi BiH odigrali su  susrete 8. kola takmičenja. Jedinu domaću pobjedu ostvarila je posljednjeplasirana ekipa Izviđača koja je upisala prve bodove, dok su vodeći Grude, Borac i Hadžići bili sigurni na gostovanjima.

Rukometašice Krajine u okviru  kola poražene su pred svojom publikom sa devet pogodaka razlike. Bolje od njih bile su rukometašice Krivaje koje su slavile rezultatom 30:39, poluvrijeme 12:19.

OŽRK KRAJINA: Burzić Merjem, Gligorević Dragica 7, Durdžić Jasmina, Dautović Dženita 1, Nuhić Džana, Prošić Minela 7, Mušić Hafeza, Huremagić Nejra 2, Japić Nadija, Begić Jasmina 2, Topčić Azra 11, Mustedanagić Lejla, Škrijelj Ema, Ramić Dalila, Gligorević Marija, Trener: Pajić Ermin.

ŽRK KRIVAJA: Mahmutović Armina, Bajrić Vildana 2, Bašić Amina 2, Šabić Emina, Bukvić Amina 2, Latifović Adnana 5, Ćosić Jasmina 5, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 1, Mehinagić Amna 10, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna 5, Bašić Sara 7, Trener: Bašić Adnan.

Početak susreta i sve do sredine prvog dijela gledali smo uglavnom ujednačenu borbu. Igralo se pogodak za pogodak da bi nakon 8:8 u šesnaaestoj minuti susreta ekipa Krivaje iskoristila pad u igri domaćih rukometašica te odličnom serijom od 1:7  napravila prednost, koju je znalački znala sačuvati do kraja prvog dijela te na odmor otići  s prednošću od sedam pogodaka i  rezultatom 12:19.

Početak drugog poluvremena u svim segmentima igre pripao je gostujućim rukometašicama , koji prave ponovno odličnu seriju  te već u 42. minuti susreta imaju prednost od 14 pogodaka rezultatom 15:29. Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena. Gostujući trener priliku je dao i igračicama koje imaju manju minutažu što u konačnici nije utjecalo na konačni rezultat ovog susreta koji je okončan rezultatom 30:39. Krivaju su do pobjede vodile Amna Mehinagić sa deset i Sara Bašić sa sedam postignutih pogodaka, dok je u domaćoj ekipi Krajine bolja od ostalih bila Azra Topčić sa 11 postignutih pogodaka, a Dragica Gligorević i Minela Prošić  postigle su  po  sedam pogodaka.

U narednom kolu ekipu Krajine očekuje još jedan težak susret. Izabranici Ermina Pajića gostuju kod trećeplasirane ekipe Hadžića. Oba trenera najavljuju dobru igru, a koliko će moći Cazinjanke uraditi protiv favorizirane ekipe Hadžića ostaje da se vidi.

U 8. kolu postignuti su rezultati: Krajina – Krivaja 30:39, Sloga 2013 – Borac 26:39, Zrinjski – Grude 28:35, Knežepoljka – Hadžići 29:39, Izviđač – Ilidža 28:27.

U 9. kolu sastaju se: Hadžići – Krajina, Ilidža – Sloga 2013, Krivaja – Izviđač, Grude – Knežepoljka, Borac – Zrinjski.