27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

SPORTSKI SAVEZ USK: Osnovci i srednjoškolci održali kantonalno takmičenje u malom nogometu

Objavljeno: 03-11-2023 | 09:02

U organizaciji Sportskog saveza Unsko-sanskog kantona u Bihaću i u Cazinu održano je Kantonalno školsko takmičenje u malom nogometu za učenike osnovnih  i srednjih škola Unsko- sanskog kantona. Takmičenje za učenike osnovnih škola održano u Bihaću, dok su srednjoškolci svoja takmičenja održali u Cazinu. Oba takmičenja održana su u tehničkoj organizaciji Društva pedagoga tjelesnog odgoja osnovnih škola Bihaću i Društva pedagoga tjelesnog odgoja osnovnih škola Cazin. Pobjednici su stekli pravo da Unsko-sanski kanton predstavljaju na federalnoj završnici u malom nogometu.

Prvo mjesto osnovcima  Bosanskog Petrovca

U organizaciji Sportskog saveza Unsko-sanskog kantona u Bihaću je 24.oktobra održano Kantonalno školsko takmičenje u malom nogometu za učenike osnovnih škola Unsko-sanskog kantona. Na kantonalnoj završnici nastupili su pobjednici gradskih/općinskih takmičenja. Nastupili su predstavnici svih osam gradova/općina USK-a. Nakon grupne faze takmičenja u finalu su se sastale ekipa JU OŠ „5. Oktobar“ Sanski Most( pobjednik grupe A) i JU OŠ „Ahmet Hromadžić“ Bosanski Petrovac (pobjednik grupe B). Ekipa iz Sanskog Mosta do finala je došla ostvarivši tri pobjede i to JU OŠ  „25. Novembar“ Velika Kladuša rezultatom 7:3, JU OŠ „Harmani I“ Bihać rezultatom 6:3, JU OŠ „Jezerski“ Bosanska Krupa rezultatom 9:1. Drugi finalista, pobjednik grupe B do finala je došao ostvarivši dvije pobjede i jedan remi. Pobjedu su ostvarili protiv

JU OŠ „Bužim“ Bužim rezultatom 4:1 i JU OŠ „Ključ“ Ključ rezultatom 2:1, dok su remizirali rezultatom 1:1 sa ekipom JU OŠ Cazin 1.

U finalnom susretu sastale su se ekipe Bosanskog Petrovca i Sanskog Mosta. Odigran je veoma kvalitetan i dosta izjednačen susret. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:2 u korist ekipe iz Sanskog Mosta. U drugom poluvremenu puno bolja igra ekipe iz Bosanskog Petrovca  koja je uspjela preokrenuti rezultat u svoju korist te na kraju zasluženo slaviti rezultatom 4:3. U susretu za treće mjesto sastale su se ekipe Bužima i Velike Kladuše. Ekipa Bužima slavila je uvjerljivu pobjedu rezultatom 6:2, poluvrijeme 2:1.

Takmičenje u malom nogometu održano je u tehničkoj organizaciji Društva pedagoga tjelesnog odgoja osnovnih škola Bihać, a susreti su odigrani u HSC „Arena“.

Najuspješniji srednjoškolci MSŠ „Sanski Most“

Kantonalno školsko takmičenje u malom nogometu za učenike srednjih škola održano je u Cazinu. Na kantonalnoj završnici nastupali su predstavnici svih osam gradova/općina Unsko-sanskog kantona koji su pobjednici takmičenja u svojim gradovima/općinama.  Prvo mjesto za učenike srednjih škola osvojila je ekipa Sanskog Mosta koja je u finalu pobjedila učenike iz Ključa rezultatom 5:1. Ekipa iz Sanskog Mosta u finale je došla kao pobjednik grupe A. U grupnoj fazi JU MSŠ „Sanski Most“ je ostvario tri pobjede savladavši JU „Mašinsko saobraćajna  školu Bihać rezultatom 4:0 (2:0), JU MSŠ Bosanski Petrovac rezultatom 2:0 (2:0) i JU Prva srednja škola Cazin rezultatom 2:1 (1:0). Ekipa MSŠ Ključ u finale je došla kao prvoplasirana u grupi B. U tri odigrana susreta Ključ je ostvario jednu pobjedu i dva remija osvojivši isti broj bodova kao Bosanska Krupa, ali bolju gol razliku. Ekipa Ključa savladala je ekipu JU „II srednja škola“ Velika Kladuša rezultatom 3:1(2:0). U drugom susretu remizirala je sa JU „MSŠ“ Bosanska Krupa bez pogodaka 0:0. U trećem susretu grupne faze Ključ je remizirao sa JU „MSŠ“ Bužim rezultatom 3:3 (2:0).

Finalni susret u potpunosti je pripao ekipi MSŠ Sanski Most, koja je vršnjake iz Ključa savladala uvjerljivo rezultatom 5:1. Pobjednik u ovom susretu znao se već nakon prvog poluvremena u kojem su mladi Sanjani nadigrali Ključane te stvorili prednost rezultatom 4:0. Treće mjesto osvojila je ekipa  Bosanske Krupe koja je u susretu za treće mjesto savladala ekipu Mašinsko saobraćajne škole Bihać rezultatom 4:1, poluvrijeme 3:0. Takmičenje u malom nogometu je održano u tehničkoj organizaciji Društva pedagoga tjelesnog odgoja Cazin, a utakmice su odigrane u Sportskoj dvorani Cazin i Školskoj sportskoj dvorani Medresa „Đemaludin Čaušević“.