usnkrajina: 25-10-2024 | 09:35 | Kategorija: Košarka, Sport

KOŠARKA A-1 LIGA: Novi trijumf košarkaša Želje 1971

Proteklog vikenda utakmicama 2. kola nastavljeno je takmičenje u A-1 Košarkaškoj ligi. Košarkaši KK „Željo 1971“ iz Bihaća nakon pobjede u prvom kolu i proteklog vikenda pred svojom publikom uknjižili su važnu i zasluženu pobjedu. Ovog puta košarkaši iz Bihaća slavili su protiv ekipe Kaknja. Susret je završen pobjedom Želje rezultatom 83:78, poluvrijeme 38:32, po četvrtinama 20:16, 18:16, 18:19, 27:27. Veoma dobra košarkaška predstava pred oko 500 gledalaca u dvorani Luke na kraju je otišla zasluženo na stranu košarkaša iz Bihaća koji su uknjižili drugu pobjedu u debitantskoj sezoni u ovom takmičenju.

KK ŽELJO: Selmanović(8), Radmilović (16), Čaušević (5), Hauser (24),Brayant (23), Mahmutović (3), Jahić (2),Dulić (2), Fileković, Muhamedagić, Hodžić, Kurbegović. Trener Mirza Mehdin.
KK KAKANJ: Muflizović(22), Pirić(1), Velić (15), Balić (15), Genjac (13), Nevjestić (2), Spahić (8), Delibašić (2), Bešić, Bjelopoljak, T. Delibašić, Saračević. Trener: Dženan Hadžić.

Od početka susreta igrala se veoma dinamična i zanimljiva košarka. Bolju igru u prvoj četvrtini prikazali su košarkaši Želje koji su slavili sa četiri koša razlike 20:16. U drugoj četvrtini izjednačena igra, a sa košem razlike slavili su domaći košarkaši rezultatom 18:16 te na odmor otiđli sa šest pogodaka razlike rezultatom 38:32.

U drugom poluvremenu nastavak veoma dobre igre obje ekipe, a pobjedu u trećoj četvrtini odnijeli su sa pola koša razlike gostujući košarkaši rezultatom 18:19. U posljednjoj četrtini igralo se pogodak za pogodak te je posljednja četvrtina završena rezultatom 27:27. Bišćani su uspjeli stečenu prednost iz prve četvrtine održati do kraja susreta te zasluženo slaviti pobjedu protiv veoma kvalitetne ekipe Kaknja. Ekipa Želje je odlično izgledala na terenu te su ostvareni i dobri pojedinačni učinci.

Najbolji u redovima Želje bio je Tony Hauser sa 24 poena, 13 skokova, 2 ukradene lopte. Slijede Malik Bryant: 23 poena, 5 asistencija, 2 ukradene lopte, Luka Radmilović 16 poena, 8 skokova, 3 asistencije, Amel Selmanovic 8 poena, 4 skoka, 2 ukradene lopte, Anel Čaušević 5 poena, 2 asistencije, 1 ukradena lopta, Denis Mahmutović 3 poena, Adnan Jahić 2 poena, Dino Dulić 2 poena. U redovima gostujuće ekipe najefikasniji je bio kapiten Muflizović sa 22 poena, dok je Velić ubacio 15 poena.

U subotu, 26. oktobra ekipa Želje 1971 putuje na prvu gostujuću utakmicu u ovoj sezoni. U Živinicama ih dočekuje ekipa Basketa. Bišćani su motivirani da nastave odličan niz na otvaranju sezone, dok dobru igru najavljuju i košarkaši Basketa koji su u prva dva kola ostvarili domaću pobjedu u prvom kolu te poraz na gostovanju u drugom kolu.

Rezultati 2. kolo: Željo 1971 – Kakanj 83:78, OKK Gradina – Gradina Tešanj 73:65, Vogošća – Bošnjak 72:78, Brčko – Igman 77:79, IUS – Basket 83:76, Studenti – Turbina 80:91.

Parovi 3. kolo: Basket – Željo 1971, Kakanj – OKK Gradina, Igman – IUS, Bošnjak – Brčko, Turbina – Vogošća, Gradina Tešanj – Studenti.

Objavio: usn krajina