usnkrajina: 04-10-2024 | 08:49 | Kategorija: Judo, Sport

MEĐUNARODNI TURNIR U JUDU: Zlatna medalja Harunu Haskiću, srebro Imranu Muhtariju

Proteklog vikenda održan je judo turnir za mlađe uzrasne kategorije. Na ovom takmičenju nastupilo je 386 takmičara iz 59 klubova, iz Italije, Austrije, Mađarske, Hrvatske, Slovenije i BiH. Svoje takmičare imao je i Judo klub “Una” koji je ostvario zapažen rezultat.

Osvojena je jedna zlatna i jedna srebrena medalja. Član ovog kluba Harun Haskić je u konkurenciji mlađih kadeta, u kategoriji preko 66 kg, osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju. U svom nastupu zabilježio je tri briljantne pobjede. Takmičar Imran Muhtari u konkurenciji kadeta, preko 90 kg, osvojio je drugo mjesto i srebrnu medalju. Elma Poprženović srebrena na državnom prvenstvu

Istog dana u Sarajevu je održano Prvenstvo BiH u judu za mlađe seniore. Dobar nastup zabilježila je Elma Poprženović, članica JK “Una” iz Bihaća koja je uspjela osvojiti drugo mjesto i srebrenu medalju u kategoriji do 78 kg.