UNSKO-SANSKE NOVINE

KOŠARKA: A -1 LIGA FBiH – GRUPA SJEVER:
Željo 1971 pretrpio težak poraz u Živinicama

Objavljeno:25/02/2022. 09:06

Proteklog vikenda košarkaši u A-1 ligi FBiH- grupa Sjever odigrali su susrete 15. kola takmičenja. U četiri odigrana susreta dva puta slavili su domaćini, a isto toliko gostujući košarkaši. Derbi susret odigrali su Student i Gradina Madi. Ekipa Student slavila je pobjedu te je izbila na vodeću poziciju prvenstvene tabele. Košarkaši KK „Željo 1971“ iz Bihaća gostovali su u Živinicama kod istoimene ekipe. Nakon dvije vezane pobjede košarkaši iz Bihaća poraženi su u Živinicama visokim rezultatom 116:91, poluvrijeme 59:40, po četvrtinama 25:18, 34:22, 21:32, 36:19.

Ekipa KK „Željo 1971“ na gostovanje u Živinice otputovala je dosta oslabljena što se i odrazilo na visok poraz sa ukupno 25 koševa razlike. Početak susreta kao i kompletno prvo poluvrijeme bili su u znaku domaćih košarkaša koji su na odmor otišli sa prednošću od 19 koševa razlike. Bišćani nešto bolje igraju na otvaranju drugog poluvremena te treću četvrtinu dobivaju u svoju korist rezultatom 21:32. I kada se očekivalo da se u posljednju četvrtinu uđe dosta čvršće te da se pokuša sustići prednost domaćina koja je bila samo pet koševa. Domaćin se pokazao u završnici susreta kompletniji te su koristeći svoju, dosta širu klupu i iskustvo ponovno napravili ogromnu razliku koja je na kraju susreta iznosila 25 koševa. Najbolji u redovima Živinica bili su Latifović, Narančić i Mazalović, dok su bolji od ostalih u redovima Želje bili Jackson, Mahmutović i Kapić.

Ekipu Želje u subotu, 26. februara očekuje još jedan veoma težak susret. U goste im dolazi prvoplasirana ekipa Studenta. Očekuje se dosta zanimljiv susret, koji bi se, kako najavljuju iz kluba, mogao igrati u dvoarni TŠC u Bihaću.

U 15. kolu postignuti su rezultati: Živinice – Željo 1971 116:91, Gračanica – Orlovik 82:114, Student – Gradina Madi 89:63 , Brčko distrikt – Gradina 77:85. Slobodna je bila ekipa Travnika.