27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

REPREZENTACIJA BiH (U-16) BORAVILA U USK-A: Dvomeč sa Slovenijom

Objavljeno:08/04/2022. 08:26

Reprezentacija Bosne i Hercegovine U-16 u nedjelju, 3. aprila doputovala je u Bihać gdje je odigrala dva prijateljska susreta sa vršnjacima reprezentacije Slovenije. Prvi susret BiH – Slovenija odigran je u utorak u Bihaću na stadionu NK “Jedinstvo”. Oba selektora priliku su dali skoro svim raspoloživim igračima. Prvi susret završen je bez pogodaka 0:0. Prvo poluvrijeme igralo se uglavnom na sredini terena. Dok reprezentativci BiH nisu uspjeli stvoriti povoljniju priliku za goste iz Slovenije se može reći da su bili nešto konkretniji te su imali dvije tri izgledne prilike koje nisu uspjeli realizirati. U drugom poluvremenu oba trenera dosta su izmjenjali sastave te se ponovno igrala ne baš kvalitetna utakmica, sa dosta nepovezanosti u oba tabora, te je krajnjih 0:0 i najrealniji ishod ovog susreta.

Drugi susret ove dvije selekcije odigran je u četvrtak, 7. aprila, a ovog puta domaćin najboljim U-16 selakcijama bio je NK “Krajišnik” iz Velike Kladuše. Bez rezultatskog imperativa i drugi susret selektori su iskoristili da priliku daju svim igračima te da na najbolji način vide sa čim raspolažu.

Selektor BiH Nermin Šabić je za ovu reprezentativnu akciju odabrao sljedeće igrače: Faris Mehić (Sarajevo), Adel Duškaj (Željezničar), Dženan Maličević (FSV Frankfurt, Njemačka), Kenan Hrštić (Sloboda), Filip Taraba (Široki Brijeg), Dženan Šabić (Željezničar), Haris Jogunović (Velež), Nidal Čelik (Sarajevo) Sergej Popović (Željezničar ST Banja Luka), Matej Stojčić (Borac), Faris Babić (Sarajevo), Vedad Garčević (Tuzla City), Adrijan Rizvić (Olimpija, Slovenija), Bego Kurjaković (AKA Austria Wien, Austrija), Roko Šilić (Zrinjski), Danin Hasanić (Sarajevo), Omar Kuko (Velež), Alija Jahić (Tuzla City), Ivano Gojsilović (Široki Brijeg), Kerim Hujić (Radnik Hadžići), Harun Dudić (Sloboda), Marko Begić (Posušje).
Selektor Nermin Šabić zadovoljan je prikazanim u dvomeču sa Slovenijom.