usnkrajina: 17-02-2023 | 09:39 | Kategorija: Sport

PRVA FUTSAL LIGA FBiH- GRUPA ZAPAD: U sva tri odigrana susreta pobjede ostvarile domaće ekipe

U okviru Prve futsal lige FBiH proteklog vikenda odigrani su susreti 10. kola. U sva tri odigrana susreta pobjede su ostvarile domaće ekipe. Derbi je odigran u Cazinu gdje je domaća Bubamara ostvarila pobjedu protiv ekipe Radnika 2022 iz Donjeg Vakufa rezultatom 6:4. U Bužimu je istoimena ekipa savladala  ekipu Bihać 1260 rezultatom 3:2. Domaću pobjedu ostvarila je i ekipa Jajca koja je na svom terenu savladala ekipu Mujo Hrnjica iz Velike Kladuše rezultatom 5:3. U ovom kolu slobodna je bila prvoplasirana ekipa Konjodora iz Bužima.

U susretu u Cazinu postignuto je najviše pogodaka. Ekipa Bubamare je u derbiju kola slavila rezultatom 6:4.

MNK BUBAMARA: Akmadžić, Hodžić, Kovač, Kličić, Nuhanović, Redžepović, Hušić, Nuhić, Prošić, Delić, Ibrišimović, Mizić, Bosnić, Ramakić.

RADNIK 2022: Draginović, Mešan, Smajić, Tutkur, Silajdžija, Gromila, Bašić, Mustafica, F. Draginović, Vrco.

STRIJELCI: 1:0 Nuhanović (3), 2:0 Prošić (6), 2:1 F. Draginović (16), 3:1 Nuhanović (19), 3:2 Mešan (22), 3:3 Silajdžija (23), 4:3 Delić (29), 4:4 Draginović (32), 5:4 Ibrišimović (35), 6:4 Delić (40).

Kako i govori kretanje rezultata odigrana je veoma dinamična i izjednačena utakmica. Domaćin je došao do ranog vodstva ali su se gosti uspjeli vratiti te u 32. minuti poravnati na 4:4. Ipak domaća Bubamara je konkretnija, te je sa još dva pogotka do kraja susreta uspjela slomiti otpor gostiju i upisati važnu zasluženu pobjedu.

U Jajcu je istoimena ekipa uspjela do kompletnog plijena protiv veoma dobre ekipe Mujo Hrnjica. Susret je završen pobjedom domaćina rezultatom 5:3.

JAJCE: A.Čosić, J. Čosić, Huskić, Nasup, Čećura, Julardžija, Buljubašić, Keran, Lizalo, Čišija, A. Nasup, Rimac, A. Julardžija, Kahrić.

MUJO HRNJICA: Bajramović, Karajić, Jagurdžija, Torić, Ćatić, Dizdarević, Alibegić, Hodžić, Hromadžić, Hamzabegović, Selimović, grahović.

STRIJELCI: 1:0 Čačura (4), 1:1 Alibegić (7), 1:2 Hodžić (12), 2:2 Huskić (22), 3:2 Čosić (29), 3:3 Hamzabegović (38), 4:3 Čećura (38), 5:3 Čećura (40).

Nakon početnog vodstva domaćina Kladušani su uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist. Ipak, domaći nogometaši uspijevaju poravnati, te ponovno preći u vodstvo. U 38. minuti susreta Mujo Hrnjica postiže pogodak za 3:3. I kada se očekivalo da bi mogli barem do neriješenog rezultata domaćin postiže dva brza pogotka i odnosi pobjedu u ovom izjednačenom susretu.

Derbi začelja odigan je u Bužimu gdje je istoimena ekipa savladala fenjeraša Bihać 1260 rezultatom 3:2.

BUŽIM: Alešević, Eminić, Sad.Šahinović, Sa. Šahinović, Ćatić, I. Šahinović, A.Baltić, Mehić, H. Baltić, Abdić, Kovačević, Skenderović.

BIHAĆ 1260: Muslić, Džubur, Mešić, Kunić, Mehadžić, Suljkanović, Midžić, Keserović, Čirić, Felić.

STRIJELCI: 1:0 Baltić (4), 1:1 Mešić (20), 1:2 Midžić (23), 2:2 Baltić (27), 3:2 Šahinović (40).

Bužim je došao do vodstva na samom otvaranju susreta. Gosti se nisu predavali te su pokušavali doći do poravnanja. Igrao se 20. minut kada Bihać uspijeva poravnati na 1:1, da bi tri minute poslije došao i do vodstva rezultatom 1:2. Domaćin je nakon vodstva gostiju otpočeo pritiskom te su u 27. minuti uspjeli poravnati na 2:2. I dalje se vodila otvorena borba pred oba golmana, a nešto spretniji bili su domaći nogometaši koji su u finišu susreta uspjeli postići pogodak i odnijeti pobjedu rezultatom 3:2.

U 11. kolu ekipa Bihaća 1260 u Cazinu će dočekati Jajce, dok će u Velikoj Kladuši Mujo Hrnjica dočekati Bubamaru iz Cazina. Prvoplasirani Konjodor u okviru kola gostuje u Donjem Vakufu, gdje ih dočekuje ekipa Radnik 2022. U 11. kolu slobodna je ekipa Bužima.

U 10. kolu postignuti su rezultati: CAZIN: Bubamara – Radnik 2022 6:4, JAJCE: Jajce – Mujo Hrnjica 5:3, BUŽIM: Bužim – Bihać 1260 3:2. Slobodna je bila ekipa Konjodora iz Bužima.