usnkrajina: 24-11-2022 | 07:41 | Kategorija: Sport

PRVA RUKOMETNA LIGA FBiH: Rukometašice Krajine sve bliže Premijer ligi

U vikendu iza nas rukometašice Prve lige FBiH odigrale su susrete 7. kola takmičenja koje je obilježio  derbi susret u Mostaru gdje su se sastale dvije neporažene ekipe, domaća Lokomotiva i Krajina iz Cazina. Derbi susret pripao je ekipi iz Cazina koje su slavile pobjedu rezultatom 38:47, poluvrijeme 21:21. Ovo je za mladu ekipu Krajine ogroman korak prema plasmanu u baraž za Premijer rukometnu ligu BiH. Prvo poluvrijeme susreta u Mostaru bilo je izjednačeno. Igralo se pogodak za pogodak te se i na odmor otišlo neriješenim rezultatom 21:21.

U drugom poluvremenu ekipa Krajine je puno bolja, uspijevaju postići 26 pogodaka te ostvariti zasluženu pobjedu.

I ovaj put u redovima Krajine briljirale su Adelisa Dautović sa 16 i Azra Topčić sa 11 pogodaka. Cazinjanke su osvojile laskavu titulu jesenjih prvakinja sa 12 bodova koliko ima i drugoplasirana ekipa Lokomotive, ali Krajina ima bolji međusobni skor i utakmicu manje.

U drugom dijelu takmičenja Krajina na svom terenu dočekuje Lokomotivu koja je i najozbiljniji konkurent Cazinjankama za osvajanje titule prvakinja. Imajući u vidu kiks Goražda protiv Živinica (30:30) i domaći trijumf Krajine u šestom kolu sa 11 razlike protiv Goražda, možemo slobodno reći da ekipa iz Cazina drži rasplet u svojim rukama te su blizu plasmana u baraž za Premijer ligu BiH. Podsjetimo, prvak Prve lige FBiH igrat će baraž sa prvakom Prve lige RS, a pobjednik tog baraža ide u društvo najboljih naredne sezone. Premijer liga BiH za rukometašice od naredne sezone će brojati deset klubova umjesto dosadašnjih 12.

Rezultati 7. kola: Lokomotiva – Krajina 38:47, Bosna – Turbina 40:28, Goražde – Živinice 30:30. Jedinstvo – Bihać (nije odigrana).