16/09/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

JUDO-ZAGREB OPEN ‘23: Nove medalje JK “Una” i JK “Sakura” iz Bihaća

Objavljeno: 24-02-2023 | 09:12

U Zagrebu je proteklog vikenda održan Međunarodni judo trunir na kojem su učestvovali i takmičari JK “Una” i JK “Sakura” iz Bihaća.  Turnir je održan u odličnoj organizaciji JK “Panda” iz Zagreba. Na takmičenju je nastupilo  373 takmičara iz 53 kluba iz Ukrajine, Austrije, Poljske, Slovenije, Crne Gore, Hrvatske i BiH. Na tatamiju u Zagrebu predstavili su se takmičari u tri uzrasne kategorije i to mlađi kadeti (U16), kadeti( U 18) i seniori.

Dva kluba iz Bihaća predstavili su se sa šest takmičara- pet  iz JK “Una” i jedan  iz JK “Sakura” koji su osvojili ukupno četiri medalje od čega  po jednu zlatnu i srebrenu i dvije brončane.

Nastupajući za JK “Una” iz Bihaća najbolji rezultat ostvarila je Hana Piralić koja je u konkurenciji seniorki u kategoriji +78 kg osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju. Dvije brončane medalje za JK “Una” ostvarili su Elma Poprženović u konkurenciji seniorki u kategoriji -78 kg. Treće mjesto i brončanu medalju osvojio je i Yavuz Bilgihan u konkurenciji mlađih kadeta u kategoriji – 81 kg. Takmičari JK “Una” Hana Piralić u konkurenciji seniorki u kategoriji – 52 kg osvojila je petu poziciju, dok je mlađi kadet u kategorijiji – 55 kg Fran Crnković osvojio sedmu poziciju.

Iz Judo kluba “Sakura” takmičar Džan Durak  u konkurenciji mlađih kadeta u kategoriji – 50 kg osvojio je drugo mjesto i srebrenu medalju.

Objavio: usn krajina