14/09/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

PRVA LIGA F BiH: Poraz Jedinstva na otvaranju Sezone

Objavljeno: 23-08-2024 | 09:34

Proteklog vikenda utakmicama 1. kola startala je nova sezona u Prvoj ligi FBiH. Odigrano je sedam susreta, dok susret u Travniku u kojem je trebao gostovati SimmBau nije odigran i bit će registriran u korist Travnika 3:0(PF).

Ekipa Travnika je izašla na teren, kao i službena lica i ispoštovali su protokol kao domaćini, međutim ekipa BFK “Simm Bau”se nije pojavila i ova utakmica je registrovana rezultatom 3:0 za Travnik. Velika sramota na startu nove sezone Prve lige FBiH, a najveća enigma od svega je činjenica da je Simm Bau ranije obavijestio Savez da će igrati ovu sezonu.

U prvom kolu od sedam susreta u dva su slavile domaće ekipe dok je pet susreta završeno pobjedom gostujućih ekipa. Domaće pobjede ostvarile su ekipe Tomislava protiv Tuzla Sitija 3:1 , te Čelik u veoma tvrdom i zanimljivom susretu protiv Goražda 1:0. Bratstvo je uspjelo do gostujuće pobjede protiv Gornjih Rahića, a uspješne na gostovanju su bile i ekipe Budućnosti protiv Zvijezde, Tošk protiv Radnika, Stupčanica protiv Radničkog. Možda malo neočekivano Jedinstvo iz Bihaća poraženo je pred svojom publikom od ekipe Gradine rezultatom 1:3.

JEDINSTVO: Nanić, Husić, Jašarević, Nuhanović, Hadžikadunić (od 67 Kurić), Ivoš (od 85 Skalić), Smailović, Halilović, Kralj (od 46 Husović), Marriaga, Hadrović. Trener: Mersud Demirović.

GRADINA: Brajlović, Brkić (od 77 Muminović), Redžić, Dugalić, Andrić, Salkanović (od 85 Delić), Imamović, Baltić (od 46 Aličić), Numanović (od 85 Sarajlić), Panjeta, Forić (od 69 Jahić). Trener: Jasmin Morankić.

Odlična atmosfera na samom početku utakmice koju su priredili navijači “Sile Nebeske” je obilježilo početak susreta. Na terenu bolju igru prikazali su gosti koji su prvi došli do pogotka. Igrao se 20. minut kada Salkanović pogađa za vodstvo. Bišćani su nakon pogotka stvorili nekoliko izglednih prilika te su u samom finišu uspjeli pogoditi za 1:1. Pogodak za izjednačenje postigao je Marriaga u 43. minuti što je na kraju bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu gosti su konkretniji što su uspjeli krunisati sa još dva pogotka za uvjerljivu i zasluženu pobjedu rezultatom 1:3. Za vodstvo od 1:2 pogodio je Numanović u 57. minuti. Isti igrač je svojim drugim pogotkom u 83. minuti stavio tačku na ovaj susret. U narednom kolu Jedinstvo gostuje u Zenici, gdje ih dočekuje ekipa Čelika.

Rezultati 1. kolo: Jedinstvo – Gradina 1:3, Čelik – Goražde 1:0, Gornji Rahići – Bratstvo 1:2, Tomislav – Tuzla Sity 3:1, Zvijezda – Budućnost 2:4, Radnik – Tošk 1:2, Radnički – Stupčanica 0:2. Slobodna je bila ekipa Travnika.
U 2. kolu sastaju se: Čelik – Jedinstvo, Goražde – Tuzla Sity, Bratstvo – Tomislav, Stupčanica – Gornji Rahići, Tošk – Radnički, Budućnost – Radnik, Gradina – Travnik. Slobodna je ekipa Zvijezde.