16/09/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

PRVA LIGA FBIH: Jedinstvo – Travnik 3:0

Objavljeno: 11-11-2022 | 07:48

Prvoligaši su odigrali susrete 13. kola takmičenja. U osam odigranih susreta pet puta slavili su domaćini , dva susreta završena su neriješenim rezultatom dok su u jednom susretu slavili gostujući nogometaši. Strijelci su bili dosta raspoloženi, a postignuto je ukupno 29 pogodaka. Vodeći Gošk upisao je  novu pobjedu i to protiv HNK “Tomislav” na svom terenu sa 4:1, te su dva kola prije zimske pauze skupili  36 bodova i osigurali naslov jesenjih prvaka. Ukupno 11 bodova više skupili su u odnosu na prvog pratioca Rudar iz Kaknja koji je poražen od BFK “Simm Bau” rezultatom 4:3.

Nogometaši Jedinstva upisali su važnu pobjedu i tri nova boda u domaćem susretu protiv Travnika, slavivši pobjedu rezultatom 3:0.

NK JEDINSTVO: Bilić, Jusić, Ramirez, Bandić, Kadrić, Merdović, Božić, Hadrović, Kurić, Asprilia, Drina.

NK TRAVNIK:  Kačavenda, Smajić, Brljak, Alibegović, Obradović, Zec, Škembić, Hodžić, Dabaroš, Džaferović, Rosić.

Bišćani su pokazali više i zasluženo slavili u odličnom susretu. Jedinstvo je bolje i puno motiviranije ušlo u susret te su već u prvom poluvremenu imali prednost od 2:0. Oba pogotka za vodstvo Jedinstva postigao je Kurić. U drugom dijelu ponovno puno kvalitetnija igra Jedinstva  uspjela je terensku inicijativu pretvoriti u još jedan pogodak. Za 3:0 pogodio je Hadrović što je, kako se na kraju ispostavilo bio i konačan rezultat ovog susreta. Jedinstvo u posljednjim kolima igra sve bolje. I pored pobjede ostali su  na posljednjoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Travnik nakon poraza sada četrnaesti tim prvenstva. Priliku za novi dobar rezultat Jedinstvo ima sutra kada su na rasporedu susreti pretposljednjeg kola. Bišćani putuju kod ekipe Stupčanice. Sudar dvije posljednjeplasirane ekipe na tabeli svakako će pružiti dobar nogomet u kojem oba trenera najavljuju pobjede. Susret se igra  u subotu,12. novembra sa početkom u 13 sati i 30 minuta.

Rezultati 13. kola:  Jedinstvo – Travnik 3:0, Stupčanica – Goražde 0:1, Budućnost – Tošk 1:0, Gošk – Tomislav 4:1, Mladost – Gradina 4:2, SimmBau – Rudar 4:3, Radnik – Bratstvo 1:1, Radnički – Zvijezda 2:2.

T A B E L A

U 14. kolu sastaju se: Stupčanica – Jedinstvo, Tošk – Gošk, Rudar – Budućnost, Bratstvo – Simm Bau, Gradina – Radnik, Zvijezda – Mladost, Travnik – Radnički, Goražde – Tomislav. Svi susreti počinju u 13 sati i 30 minuta.