14/09/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

U BIHAĆU ODRŽAN 21. MEMORIJAL “ALIJE IZETBEGOVIĆA”: Pobjednik glavne utrke grlo Mercurio iz Konjičkog kluba Cazin

Objavljeno: 23-08-2024 | 09:29

U organizaciji Konjičkog kluba “Jedinstvo” iz Bihaća i ove godine održane su konjičke utrke na hipodromu „Bakšaiške bare“. Na ovogodišnjem 21. Memorijalu „Alija Izetbegović“ održano je već tradicionalno pet utrka dana. Organizacija ovogodišnjih utrka u čast i sjećanje na prvog predsjednika Bosne i Hercegovine dobila je sve pohvale. U start mašini našao se veliki broj grla iz cijele BiH i regiona.

Već tradicionalno organiziramo utrke. I ove godine tu su utrke „Nacionalni park Una, „BH Telecom“, trka Grada Bihaća, utrka „Araberi-Sportski savez USK“ i svakako po mnogima utrka „Memorijal Alija Izetbegović“, koja u konjičkom sportu važi za jednu od najboljih utrka sezone ne samo u BiH nego i u regionu. Tradiciju utrka nastavljamo i dalje, te će i naredne godine utrke nositi ista imena. Sve utrke su po našem mišljenju prije svega odlična promocija našeg grada, našeg Nacionalnog parka, što nam je i cilj i u narednom periodu. Hvala Vladi I Skupštini Unsko-sanskog kantona, Gradu Bihaću kao pokroviteljima, sponzorima čija imena nose utrke i svim ostalim sponzorima koji zajedno sa nama dugi niz godina učestvuju u organizaciji utrka „Memorijal Alija Izetbegović“ , a samim tim i promociji grada Bihaća i naših ljepota, istakao je Zijad Tahrić, predsjednik Konjičkog kluba “Jedinstvo” Bihać.

U glavnoj utrci dana “21. Memorijal Alija Izetbegović” nagradni fond iznosio je 50.000 KM. Utrka na stazi dužine 2.400 metara za grla tri godine i stariji i ove godine privukla je u start mašinu veoma kvalitetna grla. U dosta neizvjesnoj i veoma kvalitetnoj utrci pobjedu je ostvarilo grlo “Mercurio” u vlasništvu Konjičkog kluba “Cazin”. Drugo kroz cilj prošlo je grlo “Ghost Sts”, vlasništvo Anđelka Jurkića iz Gradačca. Treće mjesto osvojilo je grlo “Eggis Choice”, vlasništo Team Etemović, a grlo “Berkshire Rebel” istog vlasnika osvojilo je četvrtu poziciju. Petu poziciju zanimljive utrke osvojilo je domaće grlo “Algabas”, vlasništvo Konjičkog kluba “Jedinstvo”.

Prva utrka dana bila je utrka “Nacionalni park Una”. Utrka na 1.650 metara, za nagradni fond od 6.000 KM za grla tri godine i starija u start mašinu privuklo je šest grla. Najbolji rezultat utrke koja već dugi niz godina svojim imenom promoviše naš Nacionalni park i njegove ljepote ostvarilo je grlo “El Darkooj”, vlasništvo štale Antilop. Drugo mjesto osvojilo je grlo “L oran” , vlasništvo Konjičkog kluba “Krajišnik” iz Velike Kladuše. Treće kroz cilj prošlo je grlo “Abbey s Wedding”, vlasništvo Harisa Ganića. Četvrtu poziciju osvojilo je grlo “Kisley Galaste” vlasništvo Konjičkog kluba “Cazin”.

Druga utrka “BH Telecom” na stazi dužine 2.000 metara za nagradni fond od 6.000 KM , za grla tri godine i stariji u start mašinu rivuklo je sedam grla. Prvo mjesto osvojilo je grlo “Olimpija” u vlasništvu Mehmeda Okčića. Drugo kroz cilj prošlo je grlo “Grands Moulins”, vlasništvo Konjičkog kluba “Cazin”. Grlo “Missille Ardent”, vlasništvo Konjičkog kluba “Krajišnik” iz Velike Kladuše osvojilo je treće mjesto, dok je četvrtu poziciju osvojilo grlo “Marshal” vlasništvo Refika Đogića.
U utrci “Grad Bihać” na stazi 1.200 metara za grla dvije godine starosti za nagradni fond od 4.000 KM takmičila su se četiri grla. Prvo mjesto osvojilo je grlo “Orval Dream, vlasništvo KK “Krajišnik” Velika Kladuša. Drugo mjesto osvojilo je grlo “Carmen Electra” vlasnika Muhameda Hromalića , dok je treće kroz cilj prošlo grlo “Vicius Winer” vlasnika Dragana Leburića.
Utrka “Araberi-Sportski savez USK” na stazi dužine 1.200 metara za nagradni fond od 4.000 KM nastupila su tri grla. Prvo mjesto osvojilo je grlo “Fajeed IBN Majeed” vlasništvo Petera Požara. Drugo mjesto osvojilo je grlo “Fakir Ibn Bukefal” istog vlasnika , dok je treće kroz cilj prošlo grlo “Zimzelen” vlasništvo Mehmeda Okčića.