01/05/2024

FUTSAL PLAYOFF FINALE: Bubamara protiv Tešnja za ulazak u Premijer ligu BiH

Objavljeno: 11-04-2024 | 08:00

Bubamara i Tešanj nakon boljih skorova iz dvomeča 1/2 finala playoffa plasirali su se u finale doigravanja za Premijer ligu BiH.
Ekipa Bubamare je do finala došla sa dvije pobjede protiv ekipe Viteza sa ukupnim rezultatom 19:8. U prvom susretu slavili su 11:4 pred svojom publikom, dok su u drugom susretu Cazi­njani sa 8:4 slavili u Vitezu.
Bubamara iz Cazina u dvomeču ispunila je očekivanja, te je zasluženo izborila finale i dalje je najozbiljniji kandidat za ulazak u viši rang. Susret u Vitezu obilovao je odličnim potezima i dinamičnom igrom obje ekipe.

VITEZ: Spahić, Aganović, Ramić, Ribo, Luković, Berbić, Šibčić, Alispahić, Šišić, Adilović, Zatagić. Karasalimović, Kermo. Trener Admir Zukan.

BUBAMARA: Milanović, Ibrišimović, Osredkar, Petak Džombić, Redžepović, Bu­ndavica, Muharemović, Kličić, Prošić, Bosnić. Trener Borko Surudžić.

Domaćin je bolje otvorio susret te sa dva brza pogotka došao u vodstvo od 2:0. Alispahić je pogodio za vodstvo u petoj minuti, brzo potom je za 2:0 pogodio Zatagić. Za goste iz Cazina pogađa Osredkar. Domaćin i dalje nastavlja boljom igrom te sa dva brza gola Ramića u osmoj i devetoj minuti dolazi do vodstva od 4:1. Možda malo i iznenađeni ranim vodstvom domaćini staju, a igru u svoje ruke uzima Buba­mara, koja je do kraja susreta bila jedina ekipa na terenu. Ibrišimović u 15. minuti i Petak u 19. minuti pogađaju te smanjuju prednost domaćina na 4:3, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena u 21. minuti postiže pogodak za poravnanje 4:4 da bi tri minute poslije Ibrišimović pogodio za prvo vodstvo na utakmici za ekipu iz Cazina rezultatom 4:5. I nakon preokreta Bubamara je bila jedina ekipa na terenu. U 28. minuti Petak pogađa za 4:6. Do kraja susreta Bosnić postiže dva pogotka u 35. i 37. minuti za konačnih 4:8 za ekipu Bubamare iz Cazina i plasman u finale playoffa za ulazak u Premijer ligu BiH.

U drugom susretu ekipa Tešnja je na svom terenu nadoknadila veliki zao­statak iz prve utakmice i izborila plasman u završnicu doigravanja. Prvi susret završen je rezultatom 3:1 za ekipu Čulin Mlin. Tešanj je mnogo odlučnije ušao u revanš susret, te su na kraju slavili rezultatom 5:1 i sa ukupnih 6:4 prošli u finale. Pogotke za Tešanj postigli su Halilović, Hafizović, Rekanović (tri), dok je za goste pogodio Krezo. U samom finalu Bubamara je svaka­ko favorit, ali jasno je da se Tešanj neće lako predati.