01/05/2024

FUTSAL PLAYOFF ZA PRVAKA 1/2 FINALA: Na krilima Ibrišimovića, Bubamara sa sedam pogodaka prednosti čeka revanš u Vitezu

Objavljeno: 04-04-2024 | 11:04

Proteklog vikenda odigrane su prve utakmice polufinala doigravanja za plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine u futsalu. U oba susreta pobjede su ostvarile domaće ekipe. MNK “Čulin Mlin” u Livnu je rezultatom 3:1 savladao MNK “Futsal Team” Tešanj, te je za očekivati obzirom na rezultat da revanš susret bude sa dosta iznenađenja i neizvjesnosti. U Cazinu je Bubamara sa visokih 11:4 slavila protiv Viteza , te se u revanšu očekuje mnogo manje uzbuđenja zbog visoke pobjede Bubamare u prvom susretu. Revanš susreti igraju se u subotu, 6. aprila u Vitezu i Tešnju.

U Cazinu je Bubamara pred prepunom dvoranom još jednom pokazala da se radi o ekipi sa velikom kvalitetom i željom da izbori plasman u Premijer ligu BiH.

MNK BUBAMARA: Milanović, Ibrišimović, Osredkar, Petak, Džombić, Redžepović, Bundavica, Muharemović, Kličić, Prošić, Bosnić. Trener Borko Surudžić.
KMF VITEZ: F.Spahić, Dizdarević, Ramić, Ribo, Luković,A. Spahić, Alispahić, Šišić, Mujkić, Zatagić, Karasalihović, Kermo. Trener: Admir Zukan.

Odličnu partiju u odličnoj ekipi Bubamare prikazao je Sejad Ibrišimović koji je pet puta pogodio gostujuću mrežu. Već u drugoj minuti Ibrišimović pogađa sa šest metara za vodstvo Bubamare od 1:0. Gosti odgovaraju te preko Šišića u 11. minuti poravnavaju na 1:1. U naredne dvije minute Bubamara dolazi do dva pogotka.

Prvo je Džombić u 12. minuti pogodio za 2:1, da bi u 13. minuti na 3:1 povisio Bosnić. Četvrti pogodak za domaće, a svoj drugi na ovom susretu postigao je Ibrišimović u 18. minuti, a do kraja poluvremena tačnije u 20. minuti gosti iz Viteza smanjuju na 4:2.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena u 22. minuti Ibrišimović postiže svoj treći pogodak za vodstvo Bubamare od 5:2, a gosti u istoj minuti preko Ramića smanjuju na 5:3. Raspoloženi Ibrišimović u 23. minuti postiže svoj četvrti pogodak za 6:3, a u 25. minuti Bundavica pogađa za 7:3. Gosti preko Ramića smanjuju na 7:4 u 28. minuti, a domaćin u 32. minuti preko Bosnića povećava prednost na 8:4. Potom Bundavica u istoj minuti pogađa za 9:4, a svojim petim pogotkom u 38. minuti Ibrišimović povećava vodstvo svog tima na 10:4. Konačnih 11:4 u ovom susretu postavlja autogolom Luković u 40. minuti. Cazinjani, može se reći sa odličnim rezultatom dočekuju revanš susret u Vitezu, gdje očekuju da izbore plasman u finale playoffa za prvaka.

U Livnu je Tešanj poveo 0:1 pogotkom Gazibegovića u 27. minuti. Domaćin je u 32. minuti došao do poravnanja , a za 1:1 pogodio je Bandov. U 36. minuti Čulin Mlin dolazi do preokreta , a za vodstvo od 2:1 pogodio je Pidro. Do kraja susreta još jedan gol u mreži gostiju. Ovaj put za konačnih 3:1 pogodio je autogolom Rakić, što je ekipi iz Livna dalo nešto uvjerljiviju prednost pred revanš u Tešnju.