20/05/2024

KOŠARKA A-1 LIGA – SJEVER: Košarkaši  Želje 1971 osigurali plasman za pley off za prvaka

Objavljeno: 08-03-2024 | 08:49

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 15. kola u A-1 Košarkaškoj ligi – grupa Sjever čime je spuštena zavjesa na regularni dio prvenstva. Odigrani su susreti bez iznenađenja u rezultatskom smislu. Basket je na svom terenu bio uvjerljiv protiv Brčko Distrikta, a pobjedu je ostvarila i ekipa Slobode 2. Prvak ovogodišnjeg takmičenja je ekipa Gradina iz Srebrenika, koja je naslov ovjerila u susretu posljednjeg kola u kojem su na svom terenu dočekali ekipu Željo 1971 iz Bihaća.

Susret bez većeg rezultatskog značaja za Bišćane završen je pobjedom Gradine rezultatom 95:85, poluvrijeme 55:47, po četvrtinama 24:21, 31:26, 17:16, 23:22.

KK GRADINA: Golijanin (11), Salihović (5), Begović (5), Hrcić (20), Latifagić (45), Ahmeljić (7), Tanasilović (2). Trener Goran Petrović.

KK ŽELJO 1971: Trninić (6), Mahmutović (2), Jenkins (22), Ali Ross (7), Radun (26), Ćehić, Selmanović (14), Halkić (5), Delić, Ćenanović (3), Čavkić. Trener Bahrija Kosatica.

U prvom poluvremenu, tačnije u obje četvrtine vodila se dosta izjednačena borba, što govore i krajnji rezultati četvertina. Domaćin je bio nešto konkretniji i uspio je na odmor otići sa osam pogodaka prednosti. U drugom poluvremenu ponovno izjednačena utakmica. Ipak domaćin je uspio do kraja susreta sačuvati stečenu prednost iz prvog poluvremena te ostvariti zasluženu pobjedu sa deset koševa razlike ovjerivši naslov prvaka. Bolji od ostalih u redovima domaćina bio je Latifagić sa 45 ubačenih poena. U redovima Želje 1971 bolji od ostalih bio je Radun sa 26 koševa i Jenkins sa 22 postignuta koša. Bišćani su kolo prije kraja osigurali nastup u pley offu tako da susret protiv Gradine nije imao rezultatski imerativ. KK “Željo 1971” sezonu je završio na trećoj poziciji sa ostvarenih osam pobjeda i šest poraza, te je izborio plasman za pley off.

U 15. kolu postignuti su rezultati: SREBRENIK: Gradina – Željo1971 95:85, ŽIVINICE: Basket – Brčko distrikt 127:90, TUZLA: Sloboda 2 – Živinice.