27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

KOŠARKA: Domaći poraz  košarkaša Želje 1971

Objavljeno: 17-02-2023 | 09:36

Proteklog vikenda odigrani su susreti 11. kola takmičenja u A-1 košarkaškoj ligi FBiH-Grupa Sjever. Košarkaši Želje 1971 poraženi su na domaćem terenu od ekipe Gradina iz Srebrenika. Susret je završen rezultatom 82:106. Bišćanima je ovo osmi ovosezonski poraz, a u dosadašnjih 11 kola ostvarili su svega tri pobjede,  čime u klubu ne mogu biti zadovoljni.

Vodeći Orlovik i dalje je ostao jedina neporažena ekipa prvenstva. Ovog puta svoju dominaciju ovjerili su u susretu protiv Studenta. Derbi kola završen je pobjedom Orlovika rezultatom 74:61.

Susret u Bihaću i ovog puta pratile su pune tribine, a obje ekipe pokazale su kvalitetnu i dinamičnu igru. Bišćani su bili bolji prvo poluvrijeme,  a u drugom je bolja bila gostujuća ekipa koja je na kraju slavila pobjedu rezultatom 82:106, poluvrijeme 55:48, po četvrtinama 30:25, 25:23, 19:28, 8:30.

KK ŽELJO 1971: Selmanović (13), D. Mahmutović (9), Jakson (4), Halkić (19), Maleek (30), Dulić (7), Kapić, T. Mahmutović, Čavkić, Delić, Ćehić, Ćatović, Jahić. Trener Dinko Hadžić.

KK GRADINA: Golijanin (36), Ahmeljić, Begović (4), Hrnčić (30), Dulović (23), Mulavdić (2), Salkić (11), Salihović, Pedljić. Trener Goran Petrović.

Košarkaši Želje bolje su otovrili susret te su brzo došli u rezultatsku prednost, koju su uspjeli održati cijelo poluvrijeme , te na odmor otići sa prednošću od sedam pogodaka. Prve dvije četvrtine završile su u korist Želje. Ono što je obilježilo prvo poluvrijeme je povreda Jaksona, najboljeg igrača Bišćana.

U drugo poluvrijeme Željo ulazi oslabljen bez kreatora Jaksona, što su gosti svakako iskoristili te uspjeli na samom početku drugog poluvremena sustići prednost Želje, te stvoriti prednost koju su znalački zadržali do samog kraja susreta. Željo je imao dobru igru, ali kratka klupa i povrede i ovog puta su uzele danak. Najbolji u redovima Želje bili su Meleek sa 30 i Selmanović sa 13 pogodaka, dok su kod gostiju bolji od ostalih bili Golijanin sa 36 i Hrnčić sa 30 poena. Ovo je za Želju osmi poraz, a ekipa Gradine uknjižila je osmu pobjedu te je vjerovatno osigurala pley off, dok Želji u narednim kolima treba još minimalno jedna pobjeda za pley off.

U narednom kolu ekipa Želje putuje u Tuzlu, gdje ih dočekuje drugoplasirana ekipa Studenta.

U 11. kolu postignuti su rezultati: Željo 1971 – Gradina 82:106, Orlovik – Student 74:61, Živinice – Brčko 93:75, Gradina Madi – Sloboda 2 90:78.