27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

KOŠARKA: Druga pobjeda košarkaša Bihaća na gostovanju u Gradačcu

Objavljeno: 10-11-2023 | 09:13

Utakmicama 2. kola nastavljeno je takmičenje u A-2 Košarkaškoj ligi FBiH. Košarkaši KK “Bihać” nakon domaće pobjede u prvom kolu, proteklog vikenda nastavili su niz te su uspjeli upisati i drugu pobjedu. Ovog puta Bihać je slavio na gostovanju u Gradačcu. Susret je završen pobjedom Bihaća rezultatom 74:76, poluvrijeme 41:35, po  četvrtinama 23:20; 18:15; 15:20; 18:21.

Košarkaši Bihaća uknjižili su još jednu pobjedu. U Gradačcu su odigrali veoma zanimljiv susret te su u samoj završnici došli do zaslužene pobjede. Od početka susreta vodila se izjednačena borba, a na poluvrijeme se otišlo sa prednošću domaćina od šest poena rezultatom 41:35. U drugom poluvremena košarkaši Bihaća su odličnom igrom uspjeli sustići prednost domaćina, te susret držati u neizvjesnosti do samog kraja, te u posljednjim sekundama uknjižiti zasluženu i važnu pobjedu.

U redovima KK “Bihać” najefikasniji je bio Tatarević sa 19 postignutih poena. Odličan je bio i mladi Mahmutović sa postignutih 18 poena. U listu strijelaca upisali su se i Kapić 11 poena, Muhamedagić sa 10 poena, Jukić osam poena, Ibrahimpašić pet poena, te  Fileković dva poena.

Takmičenje se nastavlja , a na rasporedu su susreti 3. kola. Košarkaši Bihaća na svom terenu dočekuju ekipu Vukova. Izabranici trenera Kulenovića najavljuju dobru igru i pobjedu, dok ekipa Vukova najavljuje također dobru igru u kojoj će pokušati ostvariti što bolji rezultat.

Rezultati 2. kola: Gradačac – Bihać 74:76, Vukovi – Litva 82:64, Star – Gradina 83:90, Lukavac – Gračanica 92:71, Never Stop – Bosna (K) 48:60.

U 3. kolu sastaju se:  Bihać – Vukovi, Bosna (K) – Gradačac, Gračanica – Never Stop, Gradina – Lukavac, Litva – Star.