27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

KOŠARKA: Željo 1971 sve dalji od play off-a

Objavljeno: 24-02-2023 | 09:14

Proteklog vikenda odigrani su susreti 12. kola takmičenja u A-1 košarkaškoj ligi FBiH-Grupa Sjever. Košarkaši Želje 1971 nakon domaćeg poraza uknjižili sui  poraz na gostovanju u Tuzli, te su se još više udaljili od mjesta koje ekipu void u pley off. Vodeći Orlovik Nensi ostvario je novu pobjedu, ovog puta na gostovanju u Brčkom, dok su na svom terenu bili sigurni i Gradina protiv Gradine Madi i Sloboda 2 protiv Živinica.

Bolji od Bišćana bili su košarkaši Studenta koji su slavili visoku pobjedu rezultatom 118:75, poluvrijeme 60: 38 , po četvrtinama 28:18, 32:20, 36:20, 22:17.

STUDENT: Jakupović (10), Andelija (10), Petković (19), Latifović (13), Antunović (12), Kamberović (15), Herenda (12), Mujagić (15),Husarkić (3),Grebović (5), Haračić (2), Džafić (2).

ŽELJO 1971: Kapić (21), D. Mahmutović (10),Dulić (7), Halkić (15), Maleek (18), Ćatović (1), Jahić (3), Duraković, Čavkić, Delić.

Kako i govori kretanje rezultata ekipa Studenta je bila bolja te je zasluženo slavila visoku pobjedu u susretu sa Željom sa 43 koša razlike. Bišćani su put Tuzle otišli oslabljeni neigranjem povrijeđenog Jaksona koji je najbolji igrač ekipe iz Bihaća, te Selmanovića koji također nije igrao u Tuzli. Ostali igrači nisu uspjeli parirati raspoloženim Tuzlacima. Prvu četvrtinu domaćin je dobio sa 10 koševa razlike, te su i u drugoj četvertini nastavili u tom ritmu i četvertinu dobili sa 12 koševa razlike rezultatom 32:20. Domaćin je već u prvom poluvremenu riješio utakmicu u svoju korist, te je na poluvrijeme otišao sa 22 pogotka razlike. U drugom poluvremenu ponovno domaćin je bio bolji , a već izmorena petorka Bišćana sa jako kratkom klupom nije uspjela napraviti povoljniji rezultat te su i treću četvrtinu izgubili sa 16 koševa razlike rezultatom 36:20. U posljednjoj četvrtini trener domaćina mijenja kompletnu postavu te priliku daje svim igračima, koji uspijevaju i posljednju četvrtinu dobiti u svoju korist sa pet koševa razlike rezultatom 22:17, a samim tim i ostvariti uvjerljivu pobjedu u ovom susretu  sa ogromnom razlikom rezultatom 118:75. Najbolji u redovima domaćina bio je Petković sa 19 ubačenih koševa, a tokom susreta svi raspoloživi igrači su se upisali u listu strijelaca te dali svoj doprinos u visokoj pobjedi. U redovima oslabljenih Bišćana bolji od ostalih bio je Kapić sa 21 pogotkom i Meleek sa 18 pogodaka. U narednom kolu ekipu Želje očekuje još jedan gostujući susret. Ovog puta putuju u Tešanj, gdje ih dočekuje posljednjeplasirana ekipa Gradina Madi. Da li je ovo prilika da Željo uknjiži kompletan plijen i pobjedom se priključi u borbi za pley off.

U 12. kolu postignuti su rezultati: TUZLA: Student – Željo 1971 118:75, SREBRENIK: Gradina – Gradina Madi 87:57 , TUZLA: Sloboda 2 – Živinice 78:75, BRČKO: Brčko – Orlovik 68:73.