27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

KOŠARKA: Željo 1971 osigurao opstanak

Objavljeno: 10-03-2023 | 09:25

Košarkaši u A-1 ligi FBiH-Grupa Sjever odigrali su susrete posljednjeg kola takmičenja za sezonu 2022/2023. Nakon odigranog 14. kola naslov prvaka osvojila je ekipa Orlovik Nensi koja je ostvarila 13 pobjeda i jedan poraz. Ekipa Želje 1971 u posljednjem kolu na svom terenu dočekala je ekipu Živinica. Bišćani su ostvarili pobjedu kojom su osigurali opstanak u ovom rangu takmičenja. Susret je završen rezultatom 103:93, poluvrijeme 51:45, po četvrtinama 30:28, 21:17, 23:22, 29:26.

KK ŽELJO 1971: Mahmutović (16), Jakson (30), Halkić (23), Maleek (25), Selmanović (4), Jahić, Kapić (4), Dulić (1), Duraković, Čavkić, Delić, Čataković.

KK ŽIVINICE: Ganibegović (16), Smajlović (15), Cickušić (21), Vrtagić (15), Mujagić (13), Hadžimuratović (13), Đošan, Bulić, Parić.

Svjesni da ih samo pobjeda ostavlja u ovom rangu takmičenja Bišćani su od samog početka krenuli veoma dobro, te su uspjeli držati prednost protiv favorizirane ekipe Živinica. Prvo poluvrijeme Željo je završio sa prednošću od šest koševa. U drugom dijelu ponovno veoma izjednačena igra. Željo je u finišu bio smireniji te je uspio sa deset koševa razlike slaviti u ovom susretu. U redovima Želje prvi put je igrački roster bio kompletan što se i vidjelo na terenu. Bolji od ostalih i ovaj put bio je Jakson koji je ubacio 30 poena, a slijede Maleek sa 25 i Halkić sa 23 pogotka. U redovima gostiju raspoložen je bio Cickušić sa 21 postignutim pogotkom.

U 14. kolu postignuti su rezultati: Željo 1971 – Živinice 103:93, Student – Gradina Madi 91:69, Gradina – Orlovik 89:70, Sloboda 2 – Brčko 89:76.