27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

LAKTAŠI OPEN 2023: Ella Ćehajić zlatna

Objavljeno: 17-02-2023 | 09:33

U Laktašima je proteklog vikenda održan 21. Judo turnir “Laktaši 2023”. Na ovogodišnjem turniru koji je trajao dva dana učestvovalo je oko 1.000 judaša iz šest zemalja. Prvog dana turnira nastupili su takmičari mlađih uzrasnih kategorija , dok su dan poslije na tatamije izašli judaši u kadetskoj, juniorskoj i seniorskoj kategoriji.

Prvog dana takmičenja nastupilo je 564 takmičara iz 51 klubova iz Hrvatske, Crne Gore, Srbije, Makedonije i BiH. Sa svojim takmičarima učestvovao je i Judo klub “Sakura” iz Bihaća koji su sa  mladim takmičarima ostvarili zapažene rezultate. U jakoj konkurenciji judaši Sakure osvojili su ukupno pet medalja od čega jednu zlatnu, tri srebrene i jednu brončanu. Prvo mjesto i zlatnu medalju  uz odličan nastup osvojila je  Ella Ćehajić u kategoriji do 48 kg u konkurenciji djevojčica. Druga mjesta i srebrene medalje u svojim kategorijama osvojili su Amar Begić, Nea Duratović i Ajna Kadić. Takmičenje u Laktašima sa osvojenim trećim mjestom i brončanom medaljom završila je Uma Begić.