27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

NOGOMETNA LIGA UNSKO-SANSKOG KANTONA: Vodeći Omladinac 75 u derbiju kola gostuje u Bosanskom Petrovcu

Objavljeno: 30-10-2023 | 09:42

Kantonalci su odigrali susrete 7. kola takmičenja. Sva četiri odigrana susreta završili su pobjedom domaćih ekipa. Prava golijada viđena je u Ključu gdje je domaći Ključ deklasirao ekipu Borca sa visokih 8:0. Ekipa Omladinca 75 iz Pokoja na svom terenu bila je uvjerljiva sa 5:1 protiv Željezničara. Pokojčani su ovom pobjedom zasjeli na vodeću poziciju prvenstvene tabele. U derbiju začelja Omladinac je u Sanici pobjedom 2:1 uknjižio prve ovosezonske bodove protiv Kamenice. U Vrnograču su se sastale dvije Mladosti. Domaćin Mladost iz Vrnograča slavila je pobjedu rezulčtatom 4.1 protiv imenjaka iz Polja. U narednom kolu očekuju nas ponovno zanimljivi susreti. Derbi se igra u Bosanskom Petrovcu gdje gostuje vodeći Omladinac 75, a zanimljivi susreti moćiće se vidjeti i na Kamenici gdje će Mladost Vrnograč tražiti bodove za vrh tabele, te u Bosanskoj Krupi gdje gostuje drugoplasirani Ključ. Borac najavljuje pobjedu pred svojom publikom protiv fenjeraša Omladinca iz Sanice. Svi susreti počinju u 13 sati i 30 minuta.

U 7. kolu postignuti su rezultati: POKOJ: Omladinac 75 – Željezničar 5:1, KLJUČ: Ključ – Borac 8:0, SANICA: Omladinac – Kamenica 2:1, VRNOGRAČ: Mladost (V) – Mladost 4:1. Slobodna je bila ekipa Mladost 1938 iz Bosanskog Petrovca.

U 8. kolu sastaju se: BIHAĆ: Kamenica – Mladost(V), IZAČIĆ: Borac – Omladinac, BOSANSKA KRUPA: Željezničar – Ključ, BOSANSKI PETROVAC: Mladost 1938 – Omladinac 75. Slobodna je ekipa Mladost iz Polja. Svi susreti počinju u 13 sati i 30 minuta.