07/05/2024

ODRŽAN 3. BIHAĆKI POLUMARATON I  BIHAĆKA „PETICA“: Više od 300 učesnika

Objavljeno: 26-04-2024 | 07:45

Ivan Bubnov kod muških i Marija Vrajić kod ženskih odbranili prošlogodišnje naslove najbržih na polumaratonu u Bihaću

U Bihaću je u vikendu iza nas u organizaciji Atletskog kluba “Bihać”, održan Treći bihaćki polumaraton (21,100 km) i utrka na pet kilometara. Na ovoj odlično organiziranoj utrci učestvovalo je više od 300 sportista i građana koji su u grad na Uni došli iz cijele Bosne i Hercegovine, Njemačke, Austrije, Slovenije, Hrvatske, Crne Gore i Srbije.

U sklopu utrke održan je polumaraton, koji je i ove godine privukao veliki broj poznatih imena iz svijeta maratona što je ovu utrku stavilo među već prepoznatljive i sve više posjećene utrke. Na ovogodišnjem polumaratonu (21,100 kilometara) učestvovala su 141 takmičara, a utrku je finiširalo 88 takmičara.

Nagradni fond ovogodišnjeg polumaratona iznosio je 3.300 KM, a pored nagrade za najuspješnije organizator je nagradio i najmlađe učesnike. Pobjednik ovogodišnje polumaratonske utrke je Ivan Bubnov izRusije, koji već nekoliko godina živi u Crnoj Gori i nastupa za tamošnji atletski klub sa vremenom 1:10:48. Drugo mjesto osvojio je Ilija Jukić (Tomislavgrad) sa vremenom 1:12:25, dok je treće mjesto osvojio Saudi Nuhanović (BiH) sa vremenom 1:21:14. Najbolji plasiran Bišćanin bio je Amir Muminović (SD “Ultra” Bihać) sa vremenom 1:26:07.U ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Marija Vrajić (AK “Maksimir”) sa vremenom 1:27:17. Druga kroz cilj prošla je Dijana Manđeralo(AK “Runners” Livno)  sa vremenom 1:31:26, dok je treća bila Martina Ruperčić (AK “Marathon” Novo Mesto) sa vremenom 1:44:05. Najbolje plasirana Bišćanka bila je Marija Bahić ( KRT “Mig” Bihać) sa vremenom 1:46:47. Zanimljivo je dasu i u muškoj i u ženskoj konkurenciji pobjednici odbranili titule sa prošlogodišnje utrke u Bihaću.

Ovogodišnja “Petica” , utrka na pet kilometara privukla je veliki broj takmičara, rekreativaca i prvi put veliki broj učenika srednjih i osnovnih škola. Na startu ovogodišnje utrke bilo je ukupno 284 takmičara, a finiširalo je njih ukupno 184.

Najbolji rezultat ostvario je Mlađen Samardžić (AK “Marathon” Brčko) sa vremenom 0:15:43, dok je drugo mjesto osvojio Dragan Narančić (SK “Otočac”) sa vremenom 0:16:21. Treći kroz cilj prošao je Vladimir Pejčić  sa vremenom 16:33.  U ženskoj konkurenciji najbolji rezultat ostvarila je Naomi Manđeralo (AK “Runners” Livno) sa vremenom 19:56. Drugo mjesto osvojila je Emina Ćehajić Gradinović (AK “Ultra” Bihać) sa vremenom 20:51, dok je treća kroz cilj prošla Lorena Manđeralo ( AK “Runners” Livno).