20/05/2024

PREMIJER RUKOMETNA LIGA BiH – ŽENE: Poraz Krajine u Grudama na otvaranju drugog dijela sezone

Objavljeno: 16-02-2024 | 08:45

Nakon zimske pauze rukometašice u Premijer rukometnoj ligi BiH proteklog vikenda su utakmicama 10. kola nastavile takmičenje za sezonu 2023/2024. U okviru kola odigrano je pet susreta. U svih pet susreta slavile su domaće rukometašice. Drugoplasirani Borac je bio bolji od Knežepoljke, a sigurne pobjede ostvarili su i trećeplasirani Hadžići i četveroplasirana Krivaja. Vodeće Grude na svom terenu dočekale su rukometašice Krajine iz Cazina. Odigran je veoma zanimljiv i dinamičan susret, a favorizirane Grude su na kraju slavile sigurnu pobjedu rezultatom 35:22, poluvrijeme 14:13. Ovo je za ekipu Gruda deveta pobjeda u deset odigranih kola i već na početku drugog dijela pokazatelj da su najozbiljniji kandidat za osvajanje naslova. Debitant u ovogodišnjem takmičenju Krajina iz Cazina u Grudama je dala svoj maksimum, ali do povoljnijeg rezultata protiv iskusnije i kvalitetnije ekipe se nije moglo.

HRK GRUDE: Vukosavljević, Rašić, Marić, Martinović, Šumelj  6, Jareb, Petković 5, Lugonjić 1, Bošnjak 8, Sesar, Lovrić 5, Vistorop 2, Petrović 8, Zahida Zajmović. Trenerica : Zlata Zubac.

OŽRK KRAJINA: Burzić, M.Gligorević, Topčić 9, Begić 1, D. Gligorević 4, Prošić 4, Huremagić 2, Dautović 2, Durdžić, Škrijelj, Japić, Nuhić, Mušić, Mustedanagić, Ramić. Trenerica: Jasmin Hadžalić.

Cazinjanke su u prvom dijelu odlično parirale. Nakon što su Grude povele sa 5:0, zatim 7:2, rukometašice Krajine su uspjele sustići prednost domaćina te u 21. minuti doći do izjednačenja, te do kraja poluvremena igrati pogodak za pogodak  i na odmor otići sa golom zaostatka 14:13.U drugom dijelu Grude puno konkretnije.  Cazinjanke su u prvih deset minuta drugog dijela uspješno parirale domaćinu nakon čega se osjetio pad u igri. Domaće rukometašice pojačale su tempo igre, odbranu i realizaciju. Rukometašice Krajine nisu uspjevale odgovoriti na igru aktualnih prvakinja, koje su uspjele stvoriti ogromnu prednost i ostvariti sigurnu pobjedu u ovom susretu. Najbolja u redovima domaćina bile su Bošnjak i Petrović sa po osam postignutih pogodaka.

U redovima Krajine iz Cazina bolja od ostalih bila je Topčić sa devet postignutih pogodaka. Odličnu igru prikazala je i mlada Nadija Japić (13 godina) koja je bez imalo straha igrala protiv i dva puta starijih igračica Gruda, pokazavši zasigurno da se radi o veoma talentiranoj igračici kluba iz Cazina.

Rukometašice Krajine u subotu, 17. februara na svom terenu dočekuju drugoplasiranu ekipu Borca iz Banje Luke. Ovo je za Cazinjanke još jedan težak susret u kojem obećavaju maksimalno zalaganje te ostvarenje što boljeg rezultata uz pomoć svojih navijača. Susret se igra u  subotu, 17. februara sa početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani u Cazinu.

Rezultati 10. kolo: GRUDE: Grude – Krajina 35:22, GORNJI VAKUF: Sloga 2013 – Zrinjski 25:20, BANJA LUKA: Borac – Knežepoljka 33:22, HADŽIĆI: Hadžići – Izviđač 36:25, ZAVIDOVIĆI: Krivaja – Ilidža 25:21.

U 11. kolu sastaju se: CAZIN: Krajina – Borac, ZAVIDOVIĆI: Krivaja – Sloga 2013, ILIDŽA: Ilidža – Hadžići, LJUBUŠKI: Izviđač – Grude, KOZARSKA DUBICA: Knežepoljka – Zrinjski. Svi susreti na rasporedu su 17. februara.