27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

PRVA LIGA FBiH: 28. KOLO: Jedinstvo nakon preokreta slavilo protiv Tomislava 4:2

Objavljeno: 31-05-2024 | 09:40

Prvoligaši su odigrali utakmice 28. kola Prve lige FBiH. U osam utakmica 28. kola četiri puta su slavili domaćini, dok su gosti slavili također u četiri susreta. Stanje na prvenstvenoj tabeli u samom vrhu ostala je bez promjena, dok se u donjem dijelu tabele stanje mijenja iz kola u kolo. Šest ekipa je još uvijek u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu. U 28. kolu vodeći dvojac Sloboda i Stupčanica bili su uvjerljivi na svom terenu. U susretima donjeg dijela tabele Rudar je poražen na svom terenu od Radnika što je ekipu iz Kaknja dovelo na pretposljednje mjesto na tabeli.

Odličan susret odigran je u Bihaću, gdje je Jedinstvo na kraju slavilo pobjedu protiv Tomislava. Ovom pobjedom Bišćani su pretekli Rudar na tabeli, te su popravili svoje izglede za opstanak u prvoligaškom društvu.

JEDINSTVO: Bilić, Jusić, Guskić, Kojić, Alibegović, Stojnić, Smailović, Hadrović, Imamagić, Zarić, Mizić. Trener Nedžad Žerić.

Od samog početka susreta Jedinstvo je bilo bolje. Stvoreno je nekoliko izglednih prilika. Ipak do vodstva iz jedne polukontre došli su gosti već u 10. minuti. Jedinstvo je i dalje nastavilo sa pritiskom te su u 37. minuti susreta došli do poravnanja pogotkom Imamagića. Gosti su ponovno došli u vodstvo rezultatom 1:2 sa bijele tačke na samom kraju prvog poluvremena. U drugom dijelu Jedinstvo u potpunosti preokreće rezultat u svoju korist. Prvo je za poravnanje u 58. minuti pogodio kapiten Hadrović. Jedinstvo je u 68. minuti došlo do prvog vodstva na utakmici 3:2 pogotkom Kojića. Tačku na ovaj susret i važnu pobjedu Jedinstva stavio je rezervista Kurić u 89. minuti susreta.

Jedinstvo u subotu, 01. juna, gostuje kod ekipe Bratstva. Očekuje ih težak susret u kojem Jedinstvu treba pobjeda. Izabranici Nedžada Žerića su motivirani i spremni da uz maksimalno zalaganje dođu do povoljnog rezultata u borbi za opstanak.
Rezultati 28. kolo: Jedinstvo – Tomislav 4:2, Rudar – Radnik 0:1, Stupčanica – Mladost 6:2, Zvijezda – Goražde 1:0, Gradina – Gornji Rahići 2:4, Budućnost – Čelik 0:4, Sloboda – Bratstvo 2:0, SimmBau – Tošk 0:1.