27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

PRVA NOGOMETNA LIGA FBiH: Jedinstvu puni plijen u Hadžićima

Objavljeno: 24-03-2023 | 08:50

Prvoligaši su proteklog vikenda odigrali susrete 18. kola takmičenja. Odigrano je svih osam susreta. Pet puta su slavili gosti, dva susreta su završena bez pogodaka, dok je jedinu gostujuću pobjedu ostvarilo Jedinstvo savladavši Radnik u Hadžićima. U derbiju kola vodeći Gošk je uvjerljivo slavio protiv drugoplasirane Zvijezde. Postignut je ukupno 21 pogodak.

Bihaćko Jedinstvo je u derbiju začelja uspjelo sa minimalnih 0:1 slaviti protiv Radnika koji je direktni konkurent u utrci za opstanak. Sa ovom vrijednom i zasluženom pobjedom Jedinstvo je izašlo iz zone ispadanja, te se trenutno nalazi na 12. poziciji sa 20 skupljenih bodova. Jedini pogodak za veliku pobjedu postigao je Merdović u 58. minuti susreta.

RADNIK: Mujezinović,Ramić,Šljivar,Harbaš,Kazić, Abubakar, Afrane, Rizvo, Buturović, Pehil.

JEDINSTVO: Ribić, Jusić, Selman, Pandžić, Božić, P.Bandić, J.Bandić, Merdović, Nuhanović, Kulovac, Hadrović.

Bišćani su od početka susreta bili bolja momčad, te su stvorili nekoliko izglednih prilika, dok domaćin u prvom dijelu nije imao niti jednu priliku. U drugom dijelu ponovno dominacija Jedinstva koje u  58. minutu susreta preko Merdovića dolazi u vodstvo. Domaćin od tog trenutka stvara nešto veći pritisak na gol gostiju, ali odlična odbrana Jedinstva uspijeva sve pokušaje zaustaviti, te zasluženo uknjižiti pobjedu minimalnim rezultatom 0:1. U narednom kolu Jedinstvo na svom terenu dočekuje SimmBau. Ovo je prilika da motivirani izabranici Beganovića pred svojom publikom ovjere pobjedu iz Hadžića, te da uknjiže nove bodove. Susret se igra u subotu, 25.marta sa početkom u 15 sati i 30 minuta.

Rezultati 18. kola: HADŽIĆI: Radnik-Jedinstvo 0:1, GORAŽDE: Goražde-Rudar 3:0,

TOMISLAVGRAD: Tomislav-Gradina 3:0, BANOVIĆI: Budućnost-Travnik 4:0, MAGLAJ: Simm Bau-Stupčanica

DOBOJ KAKANJ: Mladost-Radnički 4:1, JELAH: Tošk-Bratstvo 0:0, GABELA: Gošk-Zvijezda 4:1.

U 19. kolu sastaju se: BIHAĆ: Jedinstvo – SimmBau, DOBOJ/KAKANJ: Mladost – Goražde, LUKAVAC: Radnički – Radnik, OLOVO: Stupčanica – Budućnost, TRAVNIK: Travnik – Gošk, GRADAČAC: Zvijezda – Tomislav, SREBRENIK: Gradina – Tošk, GRAČANICA:  Bratstvo – Rudar. Svi susreti počinju u 15 sati i 30 minuta.