27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

PRVA RUKOMETNA LIGA FBiH: Cazinjanke osigurale naslov

Objavljeno: 20-04-2023 | 09:31

Rukometašice u Prvoj rukometnoj ligi FBiH za žene proteklog vikenda odigrale su susete 12. kola takmičenja. Iako je do kraja prvenstva ostalo da se odigraju još dva kola, sada je već poznato da je prvak Prve lige FBiH ekipa, OŽRK “Krajina” iz Cazina. U do sada odigranih 12 kola ekipa Krajine je ostvarila maksimalni učinak od 12 ostvarenih pobjeda, te zasluženo osvojila naslov prvakinja i izborila plasman za pley off za ulazak u Premijer ligu BiH.

Proteklog vikenda u okviru 12. kola Krajina je na svom terenu dočekala ekipu Turbina iz Jablanice.  Susret je završen visokom pobjedom Cazinjanki rezultatom 39:27, poluvrijeme 16:14.

OŽRK “KRAJINA”: Azra Topčić(18), Adelisa Dautović(5),Minela Prošić (7),Sajra Pečenković (1), Dženita Dautović (2), Merjem Burzić (1), Dalila Ramić (1), Inasa Porčić (3), Ema Škrljić (1), Jasmina Čataković-Begić, Lejla Mustedanagić, Nejra Huremagić, Sumeja Bajraktarević, Naida Semanić, Džana Nuhić, Hafeza Mušić. Trener Ermin Pajić.

ŽRK TURBINA: Sabina Širić (4), Emela Bajramović (11), Alma Behrem (4), Ensara Zahirović (6), Lamija Kevrić (2), Adnana Hamšić, Dženita Džafić, Lejla Bešić, Hana Spahić. Trener Jasna Vajzović.

Ekipa Krajine je od početka susreta vodila glavnu riječ, te je odličnom igrom pred svojim vijernim navijačima već u prvom poluvremenu stekla prednost od dva pogotka, što im je svakako bio motiv za drugo poluvrijeme i potpunu dominaciju na terenu protiv ekipe Turbine. U drugom poluvremenu još bolja igra Cazinki koje su na kraju susret završile u svoju korist sa prednošću od 12 pogodaka rezultatom 39:27. U redovima Krajine briljirala je Topčić sa 18 postignuth pogodaka, dok je kod gošći bolja od ostalih bila Zahirović sa postignutih šest pogodaka.

Do kraja prvenstva ostala su još dva kola. U narednom kolu Cazinjanke gostuju u Goraždu, a u posljednjem kolu pred svojom publikom dočekuju ekipu Lokomotive, gdje se očekuje prava rukometna predstava dvije najbolje ekipe u Prvoj ligi i svakako proslava naslova prvakinja za rukometašice iz Cazina.

U 12. kolu postignuti su rezultati: Krajina – Turbina 39:27, Bihać – Lokomotiva 28:37, Goražde – Jedinstvo 40:29, Živinice – Bosna (nije odigrana).