27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

ZENIČKA “PETARDA”: Prava mjera Zmajeva, ili se radi o nekom “tajnom planu”!?

Objavljeno: 17-10-2023 | 08:22

“Ono što se meni nije dopalo, na stranu snaga protivnika, ulaz u igru u prvih 45 minuta, to nije odnos kakav može da zadovolji bilo kakve standarde, bez obzira šta je u pitanju. I taj loš početak može da utiče, ali ne smije da se desi da toliko padnemo psihološki. Ta malodušnost koja se pojavila tokom prvog poluvremena me zabrinjava”, rekao je Milošević.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je doživjela nezapamćen debakl na domaćem terenu Bilinog polja.

Zmajeve je u 8. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Zenici ponizila selekcija Portugala, koja je slavila s 5:0.

Svih pet golova Portugal je postigao u prvom poluvremenu, a jasno je da je u nastavku malo i digao ručnu.

Tako je reprezentacija naše zemlje nastavila nizati katastrofalne rezultate, a nezadovoljna publika je velikim dijelom drugog poluvremena utakmice gromoglasno skandirala: “SAVEZ NAPOLJE!”.

Hoće li predsjednik Fudbalskog saveza BiH Vico Zeljković poslušati glas javnosti i dići sidro, ostaje da vidimo u narednim danima.

Vratimo se utakmici: Odmah je loše krenulo za Zmajeve i u 4. minuti dosuđen je penal za goste nakon što je lopta nesretno pogodila Barišića u ruku, na putu ka golu.

Sudija Halil Umut Meler pokazao je na bijelu tačku, a odluku su potvrdili i suci iz VAR sobe.

Ronaldo je šutirao penal i rutinski pogodio za 0:1, a to je očito jako poremetilo Zmajeve, koji su jako loše izgledali u narednim minutama.

Imao je Portugal tada još dva opasna napada, ali srećom oni nisu doveli do pogodaka.

Pravo je čudo kako Portugal u 17. minuti nije postigao gol. Divnu akciju su na desnoj strani odigrali Felix i Dalot, bek Manchester Uniteda ubacuje i pronalazi samog Bruna Fernandesa, koji sa osam metara promašuje cijeli gol.

Vezni red našeg tima apsolutno ne postoji na terenu, a u 20. minuti novi veliki problemi. Jednim pasom je ispao cijeli tim, Felix je proigrao Ronalda, koji pogađa za 2:0.

Prvobitno je pogodak poništen, ali nakon što je situacija pregledana u VAR sobi, ipak je priznat i to je 2:0 za Portugal. Odlučivali su definitivno milimetri…

Do trećeg gola Portugal dolazi u 26. minuti, kada je strijelac Bruno Fernandes, nakon dodavanja Inacija.

Naš nacionalni tim je prvi put prijetio u 29. minuti nakon dobre akcije Dedića, na kraju je izblokiran Demirović, ali svejedno je kasnije signaliziran ofsajd…

Prvi opasan u nastavku je BiH imala preko Hadžiahmetovića u 49. minuti, ali Portugalci otklanjaju opasnost nakon njegovog ubačaja s desne strane.

Monotono je potpuno bilo pratiti meč u narednim minutama, a uspavanku je prekinuo šut Stevanovića u 63. minuti, koji je izblokiran.

Nastavljena je nakon toga uspavanka. Oba tima su bila potpuno nezainteresovana za igru, a s tribina je konstantno orilo “Savez, napolje”.

Na kraju, možda je izjava selektora Miloševića najprecizniji presjek onoga što imamo u A timu: –