27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

BIHAĆ: ODRŽAN 1. BIHAĆKI POLUMARATON: Premijerno izdanje pripalo Emiru Hastoru i Dijani Manđeralo

Objavljeno:08/04/2022. 08:27

U organizaciji Atletskog kluba “Bihać” proteklog vikenda prvi put je održan Prvi bihaćki polumaraton. Pored polumaratona na 21 kilometar, održana je i utrka na pet kilometara.

Na startu ove dvije utrke pojavilo se nešto više od 100 učesnika, a na kraju je njih ukupno 99 finiširalo. Ukupno na polumaratonu bilo je 59 finišera, dok je u utrci na pet kilometara kroz cilj prošlo njih 41.

Najbolji na polumaratonu u Bihaću bili su Emir Hastor (AK “Goražde”) sa vremenom 1:13:12. Drugo mjesto osvojio je Alija Imamović (Burt) sa vremenom 1:17:13, dok je treće mjesto pripalo Sanelu Kurtagiću (Burt) sa vremenom 1:23:29.

Takmičenje u konkurenciji žena na 1. Bihaćkom polumaratonu privukao je veliki broj atletičarki. Najbolji rezultat i prvo mjesto osvojila je Dijana Manđeralo (AK “Plus” Tomislav Grad) sa vremenom 1:31:46. Drugo mjesto osvojila je Emina Ćehajić Gradinović (Bihać) sa vremenom 1:40:10, dok je utrku kao treća završila Marija Bahić (Bihać) sa vremenom 1:48:06.

Utrka na pet kilometara također je privukla veliki broj takmičara i takmičarki. Finiš utrke završio je ukupno 41 atletičar. Najbolji rezultat u muškoj konkurenciji ostvario je Zaim Šuman (AK “Goražde”) sa vremenom 17:15. Drugo mjesto osvojio je Milan Kosić (AK ” Brčko”), dok je treći kroz cilj prošao Milan Špehar (Plitvice). Prva kroz cilj u ženskoj konkurenciji prošla je Naomi Manđeralo (AK “Tomislav”) sa vremenom 19:44. Drugo mjesto pripalo je Aidi Muminović (Bihać) sa vremenom 23:45, dok je utrku kao treća završila Dženana Mušić (Atletski klub “Bihać”) sa vremenom 26:06. Organizacija je bila na visokom nivou, a svim pobjednicima po kategorijama u muškoj i ženskoj konkurenciji dodijeljene su plakete.