27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

FINALNI SUSRET ZA ULAZAK U FUTSAL PREMIJER LIGU BOSNE I HERCEGOVINE: “Bubamara” sa prednošću od 5:3 gostuje u Konjicu

Objavljeno:08/04/2022. 08:28

U Cazinu je odigran prvi od dva finalna susreta u kojem se ekipe Bubamare Cazin i MNK “Konjic” bore za ulazak u Premijer futsal ligu BiH. U prvom susretu gledaoci su vidjeli dosta kvalitetnu utakmicu sa dosta preokreta, a na kraju je zasluženo slavila ekipa MNK “Bubamara” rezultatom 5:3, poluvrijeme 1:1. Uzvratni susret igra se u subotu, 9. aprila u Konjicu.

U prepunoj dvorani odigran je kvalitetan susret sa dosta preokreta. Prvo poluvrijeme vodila se borba za svaku loptu. U vodstvo su došli Cazinjani pogotkom S. Ibrišimovića u 12. minuti. Ipak gosti poravnavaju na 1:1 već u narednoj minuti što je bio i rezultat prvog dijela. U drugom poluvremenu gosti dolaze do vodstva preko Marića 1:2, a za brzo poravnanje i preokret pobrinuli su se S. Ibrišimović 2:2 i Nuhanović 3:2. Isti igrač pogodio je za vodstvo 4:2, da bi peti pogodak za Bubamaru postigao Delić. Gosti su uspjeli doći do još jednog pogotka iz slobodnog udarca za konačnih 5:3.

U subotu, 9. aprila igra se uzvratni susret u kojem Bubamara ima blagu prednost od dva pogotka. Momci su motivirani da i sutra prikažu kvalitetnu partiju te da osvoje naslov najboljih i izbore plasman u Premijer futsal ligu BiH.