27/07/2024

UNSKO-SANSKE NOVINE

Željo 1971 traži bodove na gostovanju kod posljednjeplasirane Gradine

Objavljeno:04/02/2022. 11:43

Proteklog vikenda košarkaši u A 1 ligi FBiH- grupa Sjever odigrali su susrete 12. kola takmičenja. Odigrana su četiri susreta. U tri susreta slavili su domaći košarkaši, dok je u jednom susretu pobjedu odnijela gostujuća ekipa. Ekipa Želje 1971 iz Bihaća uknjižila je treći vezani poraz. Nakon poraza od Orlovika, Gradine Madi, ekipa Želje 1971 u okviru 12. kola poražena je na gostovanju kod ekipe Travnika. Susret je Travnik dobio rezultatom 104:89.

Iako se očekivalo da bi Bišćani mogli u susretu sa ravnopravnim protivnikom ostvariti povoljan rezultat i prekinuti niz poraza na terenu su domaći košarkaši pokazali više želje i htijenja te zasluženo ostvarili pobjedu preuzevši petu poziciju na tabeli od ekipe Želje 1971. Susret je završen pobjedom Travnika rezultatom 104:89, poluvrijeme 53:45 , po četvrtinama 29:25, 24:20, 27:23, 24:21.

Kako i govori kretanje rezultata po četvrtinama igralo se dosta izjednačeno, sa malom prednošću domaćih košarkaša u svim četvrtinama. U narednom kolu ekipa Želje 1971 iz Bihaća putuje na gostovanje kod posljednjeplasirane ekipe Gradine. Bišćanima je ovo odlična prilika da prekinu loš niz od tri vezana poraza.

U 12. kolu postignuti su rezultati: Travnik – Željo 1971 104:89, Gradina Madi – Gradina 78:69, Orlovik – Brčko Distrikt 90:71, Gračanica – Student 79:114. Slobodna je bila ekipa Živinica.

U 13. kolu sastaju se: Gračanica – Travnik, Živinice – Orlovik, Brčko Distrikt – Gradina Madi, Gradina – Željo 1971. Slobodna je ekipa Studenta.