20/05/2024

PRVA FUTSAL LIGA FBiH-GRUPA ZAPAD: Konjodor sezonu otvorio pobjedom,  Kladušani uvjerljivi  protiv Bihaća 1260

Objavljeno: 11-11-2022 | 07:46

Proteklog vikenda utakmicama 1. kola startalo je prvenstvo u Prvoj futsal ligi FBiH-grupa “Zapad”. U ovoj sezoni u grupi Zapad nastupa sedam klubova, od kojih je pet iz USK-a. Odigrana su sva tri susreta prvog kola, dok je u ovom kolu bila slobodna ekipa Bubamara iz Cazina.U  Bužimu je ekipa Konjodora dočekala novajliju u ligi, ekipu NK “Jajce”. U veoma dinamičnoj utakmici Konjodor je slavio pobjedu rezultatom 6:3.

Sportska dvorana Bužim. GLEDALACA:120. SUDIJE:Muharem Dedić i Edin Zjakić (Bihać) . DELEGAT: Adan Dupanović (Bos.Krupa). STRIJELCI: 1:0 Durić (5’), 1:1 Čećura (9’), 1:2 Čećura (13’), 2:2 Begić (22’), 3:2 Družanović (26’), 4:2 Ramić (28’), 4:3 Rabihić (32’), 5:3 Begić (35’), 6:3 Ramić (40’).

FK KONJODOR: Neskić, Kadić, Kličić, Čataković, Begić/Dervišević, Amar Kišmetović, Advan Kišmetović, Ramić, Mulić, Durić, Družanović. TRENER: Mirzet Pajalić.

NK JAJCE: Filipović, Vunić, Halaba, Čećura, Čosić/Kahrić, Buljubašić, Čišija, Rimac, Rabihić, Adnan Nasup, Amir Nasup. TRENER: Zinedin Crnac.

Konjodor je već u petoj minuti pogotkom Durića došao do vodstva. Gosti su uspjeli poravnati četiri minute poslije, da bi u 13. minuti došli u vodstvo od 1:2 što je bio i rezultat prvog dijela.

Konjodor puno bolje ulazi u drugo poluvrijeme i uspijeva u 22. minuti pogotkom Begića poravnati na 2:2, da bi Konjodor u 26. minuti pogotkom Družanovića došao u vodstvo od 3:2. Dvije minute poslije Konjodor ponovno pogađa za 4:2 pogotkom Ramića. Veoma dinamična i otvorena utakmica , gosti sa viškom igrača uspijevaju smanjiti na 4:3 pogotkom Rabihića u 32. minuti.  U 35. minuti susreta svojim  drugim pogotkom  kapiten Begić povećava vodstvo na 5:3. Tačku na ovaj susret pogotkom  u 40. minuti za pobjedu od 6:3 stavlja svojim drugim pogotkom Ramić. U okviru prvog kola poraze su upisali FK “Bužim” u Donjem Vakufu rezultatom 5:1 i MNK “Bihać 1260” rezultatom 7:1 u Velikoj Kladuši.

Narednog vikenda na rasporedu je 2. kolo Prve futsal lige FBiH grupa “Zapad”, a FK “Konjodor” putuje u Cazin, gdje se sastaje sa MNK “Bubamara”, dok FK “Bužim” igra svoju prvu domaću utakmicu sa ekipom iz Velike Kladuše. MNK “Bihać 1260” je slobodan.

Rezultati 1. kolo: BUŽIM: Konjodor – Jajce 6:3, VELIKA KLADUŠA: Mujo Hrnjica – Bihać 1260  7:1, DONJI VAKUF: Radnik 2022 – Bužim 5:2. Slobodna je bila  Bubamara iz Cazina.

U 2. kolu sastaju se: BUŽIM: Bužim – Mujo Hrnjica, JAJCE: Jajce – Radnik 2022, CAZIN: Bubamara – Konjodor. Slobodna je ekipa Bihać 1260.