17/05/2024

Poraz Želje na otvaranju drugog dijela prvenstva

Objavljeno:21/01/2022. 10:12

Proteklog vikenda košarkaši u A-1 Košarkaškoj ligi FBiH utakmicama 10. kola nastavili su takmičenje u sezoni 2021/2022. Košarkaši Želje 1971 iz Bihaća u okviru kola gostovali su u Žepču, gdje su odigrali susret sa ekipom Orlovik. Susret su košarkaši Orlovika dobili rezultatom 98:80, poluvrijeme 44:36, po četvrtinama 20:17, 24:19,31:22, 23:22.
Obje ekipe u susret su ušle dosta čvrsto, te se u prvom poluvremenu vodila prava sportska bitka za svaki poen. Uspješniji u prve dvije četvrtine bili su domaći košarkaši koji su na poluvrijeme otišli sa osam pogodaka prednosti rezultatom 44:36. I kada se očekivalo da Željo u drugom poluvremenu zaigra još odlučnije, desilo se skroz suprotno. Veoma loša predstava Bišćana rezultirala je pobjedom Orlovika u trećoj četvrtini sa devet koševa prednosti rezultatom 31:22. U posljednjoj četvrtini Bišćani su pokušavali smanjiti prednost Orlovika, što im ipak nije pošlo za rukom.
Ekipa Orlovika zasluženo je pobijedila, ekipa Želje što prije treba zaboraviti ovaj poraz, te se okrenuti daljnjem toku prvenstva i utakmici Kupa BiH u kojem se sastaju sa premijerligašem ekipom KK „Promo“ Donji Vakuf.
Bišćani su u drugi dio sezone ušli pojačani sa dva provjerena igrača i to Tarik Halkić i Tarik Kurbegović, koji su se odlično uklopili u ekipu. Ekipa je trenutno na četvrtoj poziciji te obećava u drugom dijelu sezone još bolje partije sa ciljem da izbori Pley Off A-1 lige.
U 10. kolu postignuti su rezultati: Orlovik – Željo 1971 98:80, Student – Živinice 91:69, Travnik – Gradina Madi 73:82, Gračanica – Brčko Distrikt 85:88. Slobodna je bila ekipa Gradine.

Objavio: usn krajina